13 ноября 2017 13:33

Яблук стало менше

У поточному сезоні Україна втричі скоротила обсяг міжнародної торгівлі цим фруктом

Яблук стало менше

У липні-вересні 2017 року Україна імпортувала 2 тис. тонн яблук на загальну суму 721 066 тис. дол., повідомляє agrostory.com. Цей показник утричі менший, ніж за аналогічний період минулого року. Здебільшого на внутрішній український ринок надходять яблука з Польщі.

Щодо експорту також спостерігається тенденція до зниження. За перші три місяці поточного сезону українські господарства відвантажили на зовнішній ринок 2,5 тис. тонн яблук на суму 720 тис. дол. Це на 5% менше, ніж за той самий період 2016 року.

Головним покупцем українського яблука стала Австрія. До цієї країни було відправлено майже 52% від усього експортного обсягу. Другим великим покупцем українського яблука стала Білорусь із часткою 46% від загального обсягу експорту. Слід зазначити, що обсяги експорту українського яблука до Австрії зросли майже в 2,5 разу, а ось постачання до Білорусі навпаки — знизилися на цілих 44%.

Нагадаємо, раніше вже повідомлялося про те, що поточний яблучний сезон значно відрізнятиметься від попередніх. Згідно з попередніми прогнозами — через аномально холодну весну з плантацій яблучних садів у Польщі 2017 року зберуть на 30% менше урожаю. Тому польське яблуко подорожчало вдвічі — до 0,44—0,55 євро/кг, порівняно з минулим роком.

В Україні експерти ринку прогнозують скорочення урожаю яблук на 8%. Ці прогнози вплинули на рівень цін у вересні, втім, уже в жовтні українське яблуко подешевшало на 15%, тобто на сьогодні ціни відрізняються від торішніх на ті самі 15% і становлять 10—14 грн/кг.
Автор
День
Источник
НОВОСТИ / Агрорынок