01 февраля 2018 19:19

В Україні триває облік мисливських тварин

Облік проводиться з метою визначення видового складу, встановлення місця проживання тварин, їх міграції, територіального розміщення та чисельності.

Проводять підрахунок шляхом спостереження на підгодівельних майданчиках, шумового прогону, підрахунку слідів на сніговому покриві та опитування місцевих жителів.
На підставі результатів таксації оцінюється та планується діяльність, визначаються норми відстрілу на наступний мисливський сезон, приймаються рішення про необхідність часткової або повної заборони полювання на певний вид дичини, визначається динаміка чисельності тварин.

Так, лісова охорона державного підприємства «Бережанське лісомисливське господарство» не припиняє робіт із відтворення й охорони мисливської фауни: проводиться підгодівля диких звірів та здійснюються патрулювання мисливських угідь з метою виявлення порушників мисливського законодавства. Про це повідомляється на сайті Державного агентства лісових ресурсів України. 
За словами інженера з охорони і захисту лісу Бережанського лісгоспу Володимира Кустова, наразі складено графік проведення обліку по лісництвах, за якими закріплено спеціалістів підприємства для надання практичної допомоги в проведенні робіт.
 Здійснюватимуть обліки мисливської фауни до середини лютого, який проводитимуть як на території лісових, так і польових угідь. За результатами обліків буде визначено чисельність мисливських тварин, що, в свою чергу, дасть можливість встановити обсяги лімітів їх добування в наступному мисливському сезоні 2018-2019 років.