21 сентября 2018 15:39

«Дитячі чвари», які дорого обходяться державі

Експерт: «Ситник та Холодницький не могли поділити, хто з них більший антикорупціонер»

«Дитячі чвари», які дорого обходяться державі

Голова Спеціалізованої антикорупційної прокуратури заявив, що не збирається йти у відставку лише тому, що цього хоче директор НАБУ Артем Ситник. Про це він сказав на брифінгу в середу, відповідаючи на запитання журналіста.


«Чому я маю йти з посади? Тому що в одного закомплексованого директора є якийсь певний комплекс? Ми робимо свою роботу. Я піду з посади, коли закінчиться строк повноважень або коли захочу сам», — заявив керівник САП.


Він додав, що, незважаючи на тиск з боку Національного антикорупційного бюро, його відомство буде погоджувати тільки ті підозри НАБУ, де є достатня доказова база.
Журналістка запитала Холодницького, чи перевірив він сьогодні свій кабінет на предмет наявності там засобів прослуховування. «Не переживайте! Там в акваріумі нові рибки появилися. Так що все гаразд», — пожартував він у відповідь.


Під час екстреного брифінгу Назар Холодницький повідомив, що вимагатиме від керівництва Служби безпеки та Нацполіції відкрити кілька провадження щодо дій НАБУ.


За його словами, СБУ повинне відповісти на запитання, чи будівлю САП збиралися слухати на законних підставах.
Нагадаємо, відкритий конфлікт у стосунках глав САП та НАБУ триває з кінця березня. Тоді Холодницький виявив у своєму кабінеті прослуховуючу апаратуру, яка виявилась «жучками» НАБУ.


Остання історія, яку жваво обговорюють ЗМІ, почалося з того, що директор НАБУ Артем Ситник не прийшов на засідання комітету ВР щодо запобігання корупції, на якому мав звітувати про роботу Бюро. У нього з’явилися «невідкладні заходи».


В.о. голови комітету Юрій Савчук (фракція «Народний фронт») зачитав лист директора НАБУ, адресований комітету, в якому Ситник повідомляє, що не може прийти на засідання «у зв’язку з необхідністю перебувати на робочому місці для виконання невідкладних заходів».
Депутати обурилися через таку неповагу і вже збиралися всім складом їхати в НАБУ, та врешті одноголосно викликали його знову на 3 жовтня.
Як з’ясувалося пізніше, Ситник начебто розвернув автомобіль, оскільки дізнався, що детективів НАБУ затримали, нібито, за установку «жучка» в кабінеті керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назара Холодницького.


Саме в цей час недалеко від будівлі САП відбувалася баталія.
Спочатку управління держохорони виявило кабель для прослуховування, який нібито прокладали з будівлі «Охматдиту» до САП.
«Поруч із САП зараз стоїть мікроавтобус «Форд» із людьми всередині, вони не представляються, закрилися в авто. За нашою інформацією, схоже, що номери авто зареєстровані на НАБУ», — описував події УП Холодницький.


Врешті, за його словами, «приїхав спецназ НАБУ визволяти своїх». При цьому Холодницький поскаржився, що спецназ Бюро намагався забрати мікроавтобус, який належить САП, і побив його водія, котрий тепер перебуває в лікарні з переломом руки.
На відео з місця подій видно правоохоронців в уніформі НАБУ. Знімав його, за інформацією УП, особистий охоронець Холодницького.
Утім у прес-службі НАБУ запевнили: представники Національного антикорупційного бюро не встановлювали засоби прослуховування в кабінеті керівника Спеціалізованної антикорупційної прокуратури Назара Холодницького, та їх ніхто за це не затримував.


«Інформація не відповідає дійсності: жодного детектива сьогодні не затримували. Це — не перша фейкова новина лише за сьогодні про НАБУ, в тому числі розповсюджена з посиланням на джерела в правоохоронних органах. Будьте уважні!» —  написали в антикорупційному відомстві у Twitter.
В коментарі «Дню» юрист Руслан Рябошапка заявив: і Ситник,  і Холодницький давно мали б піти у відставку.  Натомість,  після тони бруду, яким вони облили один одного у ЗМІ та купи компрометуючої інформації, яку бачили всі — в тому числі міжнародні партнери та донори України  — й далі повертаються у свої кабінети і продовжують чвари.


«Це почалося з абсолютно «дитячих» чвар. Ситник та Холодницький не могли поділити хто з них більший антикорупціонер. Все це потім наклалося на справді серйозні проблеми з якістю досудового слідства», — пояснює Рябошапка.


Згодом до конфлікту включилися політичні гравці. «Аваков та Порошенко як сторони конфлікту підключилися от вже практично на останніх порах, коли ситуація зайшла в гостру фазу. Холодницькому потрібно було захищатися, і він кинувся шукати політиків, які б його підтримали. Але при цьому слід враховувати, що Кваліфікаційна комісія прокурорів непідконтрольна Авакову чи «Народному Фронту». І ситуація така, що Адміністрація Президента Холодницького фактично втримала на посаді. І таким чином виходить, що він фактично винен і одним, і іншим — і Президентові , і «Народному фронту». І я згоден з Ситником, що це — крах, але незгоден, що лише Холодницький має піти з посади. У цій ситуації обоє мають піти», — пояснює Рябошапка.

Автор
День
Источник

НОВОСТИ