10 декабря 2019 16:09

100 днів Прем’єра

Як і на що Олексій Гончарук витрачає електоральну любов «Слуги народу»?

100 днів Прем’єра

Уряду Олексія Гончарука 7 грудня «виповнилося» рівно 100 днів з початку роботи.  Свого часу відомий грузинський реформатор та автор грузинського «економічного чуда»  Каха Бендукідзе казав, що у влади, яка прийшла справді зламати систему та здійснити рішучі перетворення, є лише  ці 100 днів. Він порівнював цей час з умовним «кредитом довіри» від суспільства, який уряд може і має витрачати на непопулярні, але потрібні рішення. Кожен новий день — це «мінус» один відсоток. У підсумку можна отримати нульовий рейтинг, але шанс увійти в історію, а у випадку «юного» політика, яким є чинний Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук, шанс на результатах цих перших ста днів побудувати політичні кар’єру в майбутньому. 

Тим паче що почав Гончарук вражаюче. Через «коротку лаву» запасних він отримав практично повну свобода в кадровому питанні формування КМУ. Й перше засідання нового українського уряду новообраний Прем’єр-міністр Олексій Гончарук провів о 23.00 в день його призначення. А до того встиг закликати Верховну Раду ухвалити 37 важливих проєкти законів, які нова влада вже внесла на розгляд парламенту.

За три місяці роботи Гончарук та його міністри дали 483 обіцянки (не рахуючи обіцянок з програми діяльності уряду), виконали — 35, провалили — 15.

Головною проваленою обіцянкою можна вважати слова Прем’єра Гончарука про те, що Україна увійде в опалювальний сезон без проблем. «Хочу запевнити суспільство, що ми поставили собі за мету, щоб жодна людина не залишилася без тепла. Люди не повинні відповідати за безгосподарність і недолугість окремих чиновників», — запевняв глава уряду. Але станом на кінець листопада в деяких містах України       — Новояворівську, Новому Роздолі, Світловодську, Куп’янську — опалення досі немає.

Але в той самий час за 100 днів роботи Кабмін Гончарука виконав 11              зобов’язань. Гончарук виконав обіцянку до кінця року визначити підприємства, які підлягають приватизації. Кабінет Міністрів вже передав до Фонду державного майна 415 підприємств на продаж. Міністр енергетики Олексій Оржель  виконав обіцянку з січня 2020 року ввести «страхову» ціну на газ для населення. Кабінет Міністрів ухвалив відповідне рішення: з січня кожен споживач України до 1 травня 2020-го автоматично стає учасником програми. Відпускна ціна від «Нафтогазу» для них становитиме 6,96 грн за кубометр. Міністр розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства Тимофій Милованов, як і обіцяв, представив дорожню мапу моніторингу обігу земель. Міністр представив проєкт «Відкрита земля», головна мета якого — забезпечити прозорість і відстеження земельних відносин.

Але в експертних колах все частіше з’являються припущення,  що уряд Гончарука стане першою «жертвою» падіння рейтингу партії «Слуга народу».

Днями глава Офіса Президента Андрій Богдан висловив невдоволення тим, що деякі міністри не дуже результативні і більше намагаються «сподобатися «Фейсбуку». Він встановив для уряду дедлайн до кінця року. А якщо не буде результату — пообіцяв «приймати відповідні рішення».

І кажуть, що що вищим буде градус протестних настроїв (а це не в останню чергу залежатиме від старань і можливостей опозиції), то знаковішими можуть бути відставки. Серед перших у групі ризику очільник МВС Арсен Аваков, призначення якого обурило не лише активну громадськість, а й представників «Зе!команди» (посаду з випробувальним терміном до кінця року Аваков отримав під особисту відповідальність Президента). У списку «передовиків» на виліт експерти озвучують прізвища вже згадуваного Тимофія Милованова, міністра енергетики та захисту довкілля Олексія Оржеля (на його шанси залишитися в уряді може вплинути перебіг опалювального сезону і результати «газотранзитних» переговорів), очільника МЗС Вадима Пристайка. Зрештою, Кабмін і від повної відставки не застрахований. Річний імунітет, який уряд отримав після затвердження парламентом програми дій уряду, не перешкода. Прем’єр може й самовідставитися!

Автор
День
Источник

НОВОСТИ