20 сентября 2005 14:09

Верховная Рада прокатила Юрия Еханурова

Человек Виктора Ющенко не стал премьером

Блок Юлии Тимошенко, как обещал, не голосовал за кандидатуру нового премьера. "Регионы Украины" голосовали против, не смотря на вчерашнюю встречу Ющенко с Виктором Януковичем. Против были коммунисты и "Единая Украина". Ющенко потерпел очередное поражение.

 

Выступление Юрия Еханурова перед голосованием за его кандидатуру (расшифровка Украинской правды):

 

- Відставки урядів не така вже новина за останні півтора десятка років. Всенародно обраного президента і Верховної ради України цілком достатньо для того, щоб сформувати новий дієздатний уряд та побудувати ефективну виконавчу гілку влади. Події останніх тижнів направлені саме на консолідацію зусиль всього українського суспільства.

 

Одночасно ми не маємо права недооцінювати тих тенденцій в економічній сфері, які стали очевидними, українська економіка почала втрачати темпи розвитку, популістські кроки пов’язані з перманентно тривавшими останні три роки виборчими кампаніями призвели до накопичення негативних явищ.

 

Слід відзначити деформування співвідношень капіталовкладень та споживання, падіння конкурентноздатності економіки та зменшення позитивного сальдо зовнішньої торгівлі.

 

За таких обставин головним завданням нового уряду є стабілізація економіки та створення умов для забезпечення сталого поступального розвитку. Ми не відмовимося від активної соціальної політики. Новий уряд працюватиме над тим, щоб високі соціальні стандарти стали з одного боку похідними від динамічного росту економіки, а з іншого були дієвими стимулами цього росту.

 

Наша стратегія – поєднання макроекономічної політики з базовими принципами соціальної інфраструктурної політики. Необхідними для забезпечення необхідного економічного зростання.

 

Серед першочергових урядових завдань – виконання бюджету 2005 року. Через десять днів після свого формування уряд відзвітує про реальне виконання програми приватизації та запропонує комплекс заходів, спрямованих на втримання ситуації щодо виконання бюджету на цей рік.

 

Бюджет буде виконано за будь-яких несприятливих умов.

 

Він також попросив "поставитися з порозумінням" до проекту бюджету на 2006 рік. Щодо розгляду цього законопроекту, Єханурова зазначив: "У нас є час та можливості для конструктивної роботи. Для такої роботи з депутатами голові уряду посередники будуть непотрібні. За умов спільної праці ми маємо всі підстави для прийняття вже й цьому році соціально виваженого бюджету розвитку.

 

Окремо він звернувся до регіональних влад. "Державна податкова адміністрація допоможе вам у формуванні місцевих бюджетів. Крім цього гарантую вам підвищену увагу уряду у довершенні проблем розвитку території ми разом допрацюємо ефективні регіональні моделі. Вони матимуть не стільки компенсуючий, скільки стимулюючий характер"

 

Ми закладемо підвалини реальної конкуренції регіонів, боротьбі за інвестиції та кваліфіковані кадри.

 

В новому складі кабінету міністрів буде віце-прем'єр міністр з питань регіональної політики. Голови державних обласних зможуть не лише звітувати, але й вирішувати проблеми на центральному рівні. Ми будемо чути голос регіонів. Водночас буде врахована позиція нардепів щодо професійної здатності деяких голів облдержадміністрацій.

 

На них буде розповсюджено правило відокремлення бізнесу від влади.

 

Дії уряду відповідатимуть політиці президента та базуватимуться на виконавчих засадах, що їх визначила Верховна рада. Тому, не чекайте від нового складу уряду сенсацій та щоденних прес-конференцій. Буде кропітка щоденна праця. Міністри коментуватимуть свої дії в межах своїх повноважень. Повідомлення після засідань кабінету міністрів робитиме уповноважений для цього член уряду або в окремих випадках прем’єр-міністр.

 

Уряд працюватиме компетентно і прозоро. Дії будуть логічними та прогнозованими. Для цього буде відновлено роботу урядових комітетів, на засіданнях яких відбуватиметься попередній розгляд та походження основних питань. Засідання урядових комітетів проходитиме за участі народних депутатів та представників громадськості. Участь громадських організацій забезпечить публічність прийняття урядових рішень. Таким чином прозорість роботи нового уряду будуть мати робочий характер. Практичний сенс цієї публічності – підвищення рівня відповідальності в прийнятті рішень.

 

Уряд запроваджуватиме сучасний метод механізмів впливу на економічні процеси замість ручного управління. Експериментів над Україною не буде. Перший місяць діяльності нового уряду стане реабілітаційним періодом у стосунках між владою та бізнесом.

 

Зрозумілі та одинакові для всіх правила гри базуватимуться на безумовному дотриманні прав власності. В державі пануватиме закон. Уряд запроваджуватиме сучасні механізми впливу на економічні процеси.

 

Випадки незаконної приватизації доводитимуться через суди. Конфліктні питання вирішуватимуться через переговорний процес та мирові угоди. Недооцінені об’єкти, за них держава отримає справжню ціну. З метою створення умов для ефективного захисту прав власності. Звертаюсь до Верховної Ради з проханням прискорити розгляд законопроекту про акціонерні товариства та мале підприємництво, щоб отримати закон про спрощену систему оподаткування.

 

Надійний захист власності, дотримання принципів ринкової конкуренції допоможіть повернути Україні привабливий інвестиційний імідж. Уряд сприятиме тому, щоб зростаючі капіталовкладення забезпечували збільшення інноваційної складової виробництва., допомагали формувати ланки, необхідні для створення замкнутих виробничих ланцюгів. Управління інноваційним процесом стане пріоритетним напрямом урядової діяльності.

 

Одночасно, з формування стабільно працюючого внутрішнього ринку споживання промислових товарів уряд надасть вагому підтримку вітчизняним експортерам. Ми не будемо розділяти галузі на донорів та утриманців. Кожна отримає ту міру допомоги держави, яка потрібна доля їх ефективної роботи з урахуванням інтересів стабільного зростання всієї економіки України.

 

Найскладніша ситуація в паливно-енергетичному комплексі. Будуть зроблені негайні кроки для поліпшення стану справ. На переговорах з нашими головними партнерами ми зекономимо на перевозчиках.

 

Першочерговою буде увага на агропромисловому комплексі. Питання продовольчої безпеки вирішуватиметься за рахунок підтримки українського виробника.

 

Гуманітарна інфраструктура на селі стане об’єктом повсякденної турботи уряду. Орієнтуючись на захист інтересів України на міжнародних ринках уряд працюватиме в руслі реалізації стратегічного курсу на європейську інтеграцію Ми будемо шукати нові форми інтеграції ринків і капіталів в межах ЄЕП. Це вирішуватиме прагматичний розрахунок та взаємна вигода.

 

Підвищену увагу приділятимемо розвитку співпраці з нашими сусідами Росією та Польщею. Ми продовжимо програми використання геополітичного розташування України для формування транспортних коридорів. Призначення цих програм – отримання максимальної користі для бюджету.

 

Звертаюсь до депутатів з особливим проханням до депутатів. Забудьте всі образи, пов’язані з прийняттям СОТівських законопроектів. Ці документи будуть якісно допрацьовані за формою для пошуку спільної позиції головним має стати захист національних інтересів. Сподіваюсь на підтримку питання вступу до СОТ.

 

Своєю стратегічною метою уряд вбачає стимулювання суттєвого підвищення заробітної плати в реальному секторі економіки. Досвід, опрацьований на Дніпропетровщині буде застосовано в усіх областях України. Саме висока "світла" зарплата має стати джерелом надходження коштів до пенсійного фонду та місцевих бюджетів.

 

Новий уряд підтримує виважену валютно-кредитну політику з Нацбанком. Валютний курс відповідатиме потребам захисту добробуту населення та інтересів виробників. Переконаний, що керівництво Нацбанку разом з урядом зроблять все, щоб бюджетні показники були непохитними.

 

В гуманітарній сфері буде більше конкретних справ. Новий уряд вживатиме все можливе, щоб українська наука зробила відчутний крок для перетворення на базис розвитку високих технологій а українська культура наблизилась до належного місця в європейському та світовому культурному процесі.

 

Прискорення адоптації в українській системі освіти світових стандартів займе чільне місце серед пріоритетів діяльності уряду в гуманітарній сфері.

 

Завдання уряду - створити умови для збереження та примноження здоров'я тілесного. Новому уряду доведеться працювати в непростій ситуації, яка ще більше ускладнюється в міру розгортання виборчої кампанії. Але уряд зможе забезпечити стабільність України.

 

Після виборів ми зможемо достойно здати вахту наступному кабінету міністрів.

НОВОСТИ