14 августа 2020 13:56

Тревожные сигналы: зачем глава НБУ Шевченко занялся кадровыми чистками "под себя"

Тревожные сигналы: зачем глава НБУ Шевченко занялся кадровыми чистками  "под себя"

Опитані  експерти вбачають в кадрових перестановках Кирила Шевченка як позитивні так і негативні фактори. Поки що ці зміни не впливають на монетарну політику регулятора, що дає підстави говорити про відстутність стрімкої девальвації гривні4

Менше ніж за місяць роботи на посаді голови НБУ — затверджений Верховною радою 16 липня 2020 року — Кирило Шевченко встиг змінити двох своїх заступників, директорів п'ятьох департаментів і директора офісу правління.

Такі кадрові перестановки в центробанку викликали чималий резонанс у суспільстві: дехто оцінює дії Шевченка як "тотальну зачистку" і робить із цього справжню катастрофу, а інші — як "право керівника".

Правління під контролем

Першим, кого "пішов" Кирило Шевченко ще на першому тижні своєї роботи у статусі голови центробанку, став заступник голови НБУ Олег Чурій. Замінити його на Юрія Гелетія, який до цього займав посаду замміністра фінансів, новому голові Нацбанку було нескладно — у Чурія іще на час відставки Якова Смолія з посади голови НБУ закінчилася 5-тирічна каденція і він перебував у статусі в.о.

У кінці липня "за власним бажанням" з посади заступника голови НБУ пішов Сергій Холод, а новим заступником у напрямку платіжних систем та грошового обігу уже 7 серпня став Олексій Шабан.

Здавалося б, якщо до того, що Гелетій є людиною Шевченка (був у Наглядовій раді Укргазбанку в той час, коли Шевченко цей державний банк очолював) питань немає, то Шабан, який до моменту свого призначення із лютого 2020 року працював директором департаменту платіжних систем та інноваційного розвитку НБУ, виглядає скоріше людиною команди Смолія аніж Шевченка. Однак, не все так однозначно.

"З таким підходом і самого Шевченка можна назвати людиною старої команди. Нинішній голова НБУ активно працював у банківській системі останніх кілька десятків років, керував великим державним банком і був призначений на цю посаду ще за попередньої влади. Однак, нові члени правління прийшли явно під нові завдання і нові стратегічні і тактичні цілі. В даному випадку вони вже є людьми команди Шевченка", — каже у коментарі фінансовий експерт Олексій Кущ.

Автор
Дело
Источник

НОВОСТИ