Парекс

Интернет-газета
ЭКОНОМИКА
Ежедневно вся экономика страны

Понедельник, 25.09.2017, 03:39:57  •  Сделать "Экономику" стартовой страницей

Энергетика / В раздел

АВТОР

День
День

Loading...

11 мая 2017 20:21

Share

Час енергоменеджменту

Боротьба за енергоефективність в Україні незабаром фінансуватиметься з спеціального міжнародного Фонду

Час енергоменеджменту

Україну сьогодні об`єднує не тільки боротьба з ворогом, а й такий суспільно і навіть життєво важливий напрям роботи, як енергоефективність. Причому на перший план виходить проблема кращого використання енергоресурсів не тільки у промисловості та житлово-комунальному господарстві, а й бюджетному секторі.
Голова Держефективності Сергій Савчук, виступаючи на Форумі енергоефективного партнерства, днями наголосив, що в Україні 78 тисяч установ, що фінансуються з бюджетних коштів, і більшість з них потребують термомодернізації, оскільки їхні приміщення здебільшого були споруджені ще за радянських часів. Через це, за його словами, витрати енергоресурсів на опалення будинків у 2-3 рази вищі, ніж у країнах Євросоюзу. Відтак він вважає, що потенціал енергозбереження у будівлях бюджетних організацій може становити від 40 до 70 відсотків, або, в перерахунку на потенційну економію ресурсів, 700 мільйонів кубометрів газу на рік.

Так у теорії. А як перетворити ці цифри у реальність? Схоже, для цього знайдено механізм. «Вирішити цю проблему, - наголошує Савчук, - може система енергетичного менеджменту, яку впроваджують, зокрема, щоб постійно відслідковувати витрати енергетичних ресурсів та приймати управлінські рішення щодо їх ефективного використання».

Савчук вважає, що навіть на початковому етапі запровадження енергоменеджменту можна досягти віл 5 до 8% економії енергоресурсів. А загалом за рахунок  налагодження енергоефективної експлуатації об`єктів можна скоротити енергоспоживання на 20%. Такі дані наводяться у схваленому на цьому тижні на засіданні уряду плані заходів із запровадження системи енергоменеджменту в бюджетних установах. Для його реалізації в рамках Форуму було підписано меморандум про співпрацю Агентства з енергоефективності з облдержадміністраціями та міськими радами. Вони, як вважає Савчук, мають зробити все належне, щоб енергоменеджмент  почав працювати по всій країні.

Віце-прем`єр-міністр Генадій Зубко вважає, що 90% успіху запровадження енергоменеджменту залежить від оперативності ухвалення та якості відповідних законів, які найближчим часом має ухвалити Верховна Рада. За його словами, це ще один закон про енергоефективність, закон про житлово-комунальні послуги і комерційну ефективність будівель, про Фонд енергоефективності та закон про спільну власність. На наступному пленарному тижні ці ключові документи буде розглянуто в парламенті, що дозволить впроваджувати відповідні технічні та фінансові інструменти.

Сьогодні субсидії, підкреслив Зубко, наших споживачів не мотивують рухатися в напрямку енергоефективності. Тож, вказує він, треба дати їм (споживачам) можливість заощаджувати ці субсидії і таким чином реінвестувати їх у енергоефективність і таким чином реінвестувати величезні кошти (52 мільяди гривень закладено до бюджету тільки на цей рік) у енергоефективність житлового сектору.
Зубко також наголошує: «Інвестувати в енергоефективність мали б не тільки люди, які мають стабільні доходи, а й ті, хто не може сплатити за свої комунальні послуги». На його думку, це  демотивована частина населення, яка не залучена до роботи з енергоефективності, і це заважає власникам багатоквартирних будинків ухвалювати рішення і щодо об`єднання, і щодо інвестицій у свої ж будинки і підвищувати таким чином якість отримуваних ними ж послуг. 

 «І тому ми наполягаємо і працюємо над цим разом зі Світовим банком та іншими нашими партнерами над монетизацією субсидій у кілька кроків, - продовжує віце-прем`єр, - Перший з них – монетизація підприємств, щоб поліпшити їх розрахунки і забрати монопольне становище «Нафтогазу України». Другий крок – перейти на монетизацію залишків субсидій, що дасть можливість застосувати заощаджені кошти на заходи з енергетики, і таким чином вийти на результат, якого очікуємо». (Гадаємо, чиновнику з цього питання, вирішення якого очікують сотні тисяч людей, варто було б висловлюватись дещо конкретніше, інакше йому не позбутися нарікань у тому, що його вустами влада просто обманює громадян).
Віце-прем`єр наводить також приклад успішного енергоменеджменту в київському будинку, який він особисто відвідав. Там ОСББ інвестувало у встановлення індивідуального теплового пункту і за один опалювальний сезон зекономило 450 тисяч гривень. Скільки ж грошей ми щороку в такому разі витрачаємо неефективно, наголошує Зубко. Оце та ціна, яку нам треба повернути в кишені громадян і до бюджету країни, впевнений він.+

Дуже важливий і очікуваний розділ його промови – про Фонд енергоефективності, був дещо конкретнішим. Стверджуючи, що Фонд буде не тільки фінансовим інструментом і надаватиме підтримку технічним можливостям кожного господарства, яке працюватиме в напрямку енергоефективності, він наголосив, що тут має бути така ж прозора система, яку було запроваджено при наданні «теплих» кредитів. Це, практично, мережа наших банків, яка працюватиме з клієнтами, а держава працюватиме з банками, щоб отримати найкращий результат. При цьому він запевнив, що держава проводитиме прозорий конкурс для людей, які будуть залучені як у технічну частину Фонду, так і до фінансової частини. Зубко запросив експертів з енергоефективності: давайте працювати разом.

Один з таких фахівців – менеджер з комунікаціям компанії ДТЕК-ЕСКО Антон Ковалишин вважає, що було б логічно і правильно, якби Фонд енергоефективності працював, у тому числі з енергосервісними компаніями що мають значний досвід у реалізації таких проектів й могли б виступати не просто теплоаудиторами, а провайдерами енергокомплексних рішень. За їх допомогою можна було б не тільки фінансувати відповідні проекти, а й брати проекти комплексної термомодернізації повністю в управління, тобто на свою відповідальність - ставити завдання й добиватися їх виконання. А найголовніше – забезпечувати повернення інвестицій за рахунок отриманої економії. Таким чином вкладені кошти будуть вчасно повертатися й використовуватися у інших проектах.

Источник: День

Теги: Энергетика

Переслать ссылку на эту страницу Переслать ссылку на эту страницу
Вызвать окно печати / Распечатать Вызвать окно печати / Распечатать


В раздел Энергетика

Предыдущие материалы
• 22 сентября 2017 10:17
За что не стоит платить больше. Какие функции бесполезны в быттехнике
• 19 сентября 2017 12:55
Субсидии: денег и получателей становится все меньше
• 15 сентября 2017 13:42
Квадратные метры придомового обмана
• 12 сентября 2017 12:03
Продажа государственных акций облэнерго пополнила госбюджет на 3,05 млрд грн
• 07 сентября 2017 19:52
Ціна відкладених рішень
• 06 сентября 2017 15:20
Секрети «чорного золота»
• 04 сентября 2017 18:07
Украинские энергетики 80% импортного угля привезли из России
• 04 сентября 2017 17:16
Ядерное будущее человечества. Сколько еще "Чернобылей" понастроят азиаты с арабами
• 04 сентября 2017 13:12
Без воды - никак. Почему при движении в Европу у ГАЭС нет альтернативы
• 04 сентября 2017 11:36
Утеплити будинок на мільйон євро: як це зробити за рахунок держави

Все статьи »Поиск по сайту

Расширенный поиск


НОВОСТИ / Энергетика

10 января 2014 08:47 Налаживается эффективное украино-российское сотрудничество в сфере энергетики


11 декабря 2013 21:48 Правительство стимулирует внедрение в стране энергосберегающих технологий


19 ноября 2013 13:52 Доступ к отечественному рынку альтернативной энергетики будет расширен


05 ноября 2013 16:16 Потребители могут рассчитывать на экономически обоснованные тарифы на услуги ЖКХ – Минэкономразвития


06 ноября 2008 13:09 "Киевэнерго" считает повышение тарифов на комуслуги для предприятий с декабря недостаточным для безубыточности теплоснабжения


04 ноября 2008 14:32 Украина планирует с 1 декабря 2008 г. отказаться от импорта электроэнергии из РФ, - Минтопэнерго.


29 октября 2008 15:28 Минуглепром и коксохимы не договорились по ценам закупки скопившихся коксующихся углей на госшахтах


17 октября 2008 15:48 "Метинвест" приобретает United Coal за $2,5 млрд


14 октября 2008 19:39 Добыча угля в госсекторе в 2009г может возрасти до 51-52 млн тонн


13 октября 2008 20:20 Европа смягчает позиции в отношении доступа иностранцев к энергорынку

Все новости »ИНТЕРЕСНЫЕ ФАКТЫ
Загрузка ...

Информер, RSS-ленты, прием пресс-релизов, перепечатка материалов   |   Купить рекламное место   |   Редакция, контакты, вакансии

© 2005 www.economica.com.ua

"Экономика" приветствует републикации своих материалов с обязательной ссылкой на источник в виде текстовой строки вида “Источник www.economiсa.com.ua” и ссылки на данный портал.

Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентство "Українські Новини", в каком-либо виде строго запрещено

Rambler's Top100


строительная бригада бесплатные объявления