Парекс

Интернет-газета
ЭКОНОМИКА
Ежедневно вся экономика страны

Пятница, 18.08.2017, 02:31:58  •  Сделать "Экономику" стартовой страницей

Энергетика / В раздел

АВТОР

День
День

Loading...

01 августа 2017 16:03

Share

Як працюють із тими, хто залишає киян без тепла

До суду вже подано близько 1,5 тисячі справ на боржників

Як працюють із тими, хто залишає киян без тепла

Чим ближче опалювальний сезон, тим більше тривожніші нотки звучать у спілкуванні топ-менеджерів «Київенерго» з журналістами. Водночас і в журналістських рядах відчувається занепокоєння. У вівторок співробітники компанії опитували представників ЗМІ про проблеми. Руки підняли майже всі, й співробітник прес-служби не встигала записувати адреси будинків, куди з тих чи інших причин не подавалася гаряча вода. Виглядало дивом, що журналістський десант, який висадився до будинку на столичній площі Івана Франка, де знаходиться штаб київських енергетиків, ще виглядав досить пристойно.

Фінансовий директор компанії Тетяна Грязнова нагадала, що кияни не мають якісної послуги з постачання гарячої води через заборгованість клієнтів, які не сплачують за послуги. А енергетики в результаті не мають можливості розрахуватися за постачання газу. «Заборгованість не зменшується протягом літа тими темпами, як треба», — зазначає фінансист. Якщо держава вже зробила перших кроків для погашення своєї заборгованості за пільгами та субсидіями (відповідний документ на підписі у Президента країни), відзначає Грязнова, то заборгованість споживачів столиці за центральне опалення та гарячу воду становить, за її словами, понад 1,5 мільярда гривень. Рівень платежів споживачів дуже низький, зазначає вона, і газотранспортні, й газопостачальні компанії не задоволені рівнем оплат.

Вона закликає киян: якщо на початку цього місяця ми мали проблеми не тільки зі сплатою киян за отримані послуги, а й з оплатою заборгованості з боку держави, «то далі нам із вами вже не на кого дивитися — нам потрібно сплачувати наші борги». Тому що й «Нафтогазу», й газотранспортним компаніям байдуже, пояснює Грязнова, «хто і де буде брати кошти, є вони, чи їх немає, платять кияни, або не платять. Якщо ми не здійснюємо 100% розрахунків, то нас обмежують у газі, а внаслідок цього ви не маєте гарячої води.
Загальна заборгованість перед ПАТ «Київенерго» на 1 липня (включно з пільгами та субсидіями, які незабаром мають надійти від держави) становила 3,6 мільярда гривень. Зокрема й заборгованість за тепло та гарячу воду перед «Київенерго» населення міста і житлово-комунальних організацій — 1,4 мільярда і 781 мільйон гривень. 65,6 мільйона гривень заборгували підприємству організації, які фінансуються з бюджету, — освітні та медичні. Як зазначає виконуючий обов’язки комерційного директора «Київенерго» Віктор Мельников, у перерахунку на одного мешканця найбільші борги мають такі не бідні райони столиці, як Шевченківський та Подільський. За його словами, боржники зовсім не обов’язково належать до соціально незахищених прошарків населення. Багато з них проживають в новобудовах, а це люди, які мають більш ніж достатню платоспроможність.

«Є окремі квартири, які мають заборгованість з опалення та гарячого водопостачання на більш ніж 100 тисяч гривень, — зазначає в. о. комерційного директора. — Якщо одна квартира 100 тисяч, то десять — вже мільйон гривень, які ми не можемо віддати, щоб отримати газ». Він не називає прізвища й номери квартир, але вказує на будинок, де вони проживають. Це вулиця Прилужна, 8. Там є квартира, яка заборгувала 185 тисяч гривень. На вулиці Леоніда Бикова 8 квартира має борг 180 тисяч. Не краще виглядають і деякі мешканці печерських пагорбів, зазначає Мельников, люди з досить  відомими прізвищами. Це бульвар Лесі Українки, номери 7, 7-а, 7-б. Там заборгованість п’яти квартир перевищує 500 тисяч гривень.

Мельников також розповідає про те, як «Київенерго» «працює» з боржниками. Звичайно, їм вчасно й наполегливо нагадують про борги. Боржникам з електроенергії навіть припиняють її подачу — щомісяця двом тисячам. А з неплатниками за тепло та гарячу воду зустрічаються в суді. За перше півріччя цього року туди було передано близько 1,5 тисячі справ на 43 мільйони гривень. Отримано вже 436 рішень майже на 10 мільйонів гривень. «Тепер, — розповідає, — вживаємо заходів для стягнення цієї заборгованості за допомогою виконавців». «У разі великої заборгованості й розуміючи, що тарифи досить високі, якщо дійсно родина неплатоспроможна, соціально незахищена тощо, — зазначає не без співчуття енергетичний чиновник, — ми готові до компромісних рішень з реструктуризації і складання відповідних графіків. Але вони, звичайно, мають виконуватися». «Давайте співробітничати», — закликає він.

Грязнова підкріплює цей заклик витягами із законодавства й, зокрема, зазначає, що ті родини, які мають більш ніж двомісячну заборгованість, відтепер не зможуть отримати субсидію. «День» також продемонстрував свою обізнаність. Нагадавши про ухвалення закону про комерційний облік житлово-комунальних послуг, згідно з яким у кожному будинку має з’явитися лічильник, виключно за допомогою якого тепер мають нараховуватися платежі, запитав: «Невже про квартирні лічильники, встановлені за свій рахунок, кияни та всі українці можуть забути?». Грязнова трохи знітилася, але змогла відбити цей м’яч. За її словами, Мінрегіон, на додачу до цього закону, ще має видати дев’ять підзаконних актів, зокрема й про лічильники. На разі їх немає, відповідний розділ закону для енергетиків така сама загадка, як і для споживачів. Тобто, на її думку, м’яч на урядовому полі.

Источник: День

Переслать ссылку на эту страницу Переслать ссылку на эту страницу
Вызвать окно печати / Распечатать Вызвать окно печати / Распечатать


В раздел Энергетика

Предыдущие материалы
• 16 августа 2017 12:15
Николаевская ТЭЦ остается государственной
• 16 августа 2017 12:03
Госпакет акций "Донецкоблэнерго" купила компания группы СКМ
• 16 августа 2017 10:43
Субсидия для безработных-2017: сколько и как будут начислять "справедливые" выплаты
• 15 августа 2017 13:01
Комунальні послуги подорожчають
• 15 августа 2017 11:34
"Укрэнерго" предлагает снизить тариф компании на 10% с 2018г
• 14 августа 2017 11:37
Угольное дело. Что НАБУ сможет накопать в "Роттердаме"
• 10 августа 2017 14:47
С домовыми счетчиками — в колхозное будущее?
• 07 августа 2017 11:56
Министр Насалик объяснил, зачем покупать американский уголь
• 07 августа 2017 11:51
Украина продает долю в производителе ядерного топлива
• 03 августа 2017 13:08
Политическое топливо: во сколько обойдется Украине уголь из США

Все статьи »



Поиск по сайту

Расширенный поиск


НОВОСТИ / Энергетика

10 января 2014 08:47 Налаживается эффективное украино-российское сотрудничество в сфере энергетики


11 декабря 2013 21:48 Правительство стимулирует внедрение в стране энергосберегающих технологий


19 ноября 2013 13:52 Доступ к отечественному рынку альтернативной энергетики будет расширен


05 ноября 2013 16:16 Потребители могут рассчитывать на экономически обоснованные тарифы на услуги ЖКХ – Минэкономразвития


06 ноября 2008 13:09 "Киевэнерго" считает повышение тарифов на комуслуги для предприятий с декабря недостаточным для безубыточности теплоснабжения


04 ноября 2008 14:32 Украина планирует с 1 декабря 2008 г. отказаться от импорта электроэнергии из РФ, - Минтопэнерго.


29 октября 2008 15:28 Минуглепром и коксохимы не договорились по ценам закупки скопившихся коксующихся углей на госшахтах


17 октября 2008 15:48 "Метинвест" приобретает United Coal за $2,5 млрд


14 октября 2008 19:39 Добыча угля в госсекторе в 2009г может возрасти до 51-52 млн тонн


13 октября 2008 20:20 Европа смягчает позиции в отношении доступа иностранцев к энергорынку

Все новости »



ИНТЕРЕСНЫЕ ФАКТЫ
Загрузка ...

Информер, RSS-ленты, прием пресс-релизов, перепечатка материалов   |   Купить рекламное место   |   Редакция, контакты, вакансии

© 2005 www.economica.com.ua

"Экономика" приветствует републикации своих материалов с обязательной ссылкой на источник в виде текстовой строки вида “Источник www.economiсa.com.ua” и ссылки на данный портал.

Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентство "Українські Новини", в каком-либо виде строго запрещено

Rambler's Top100


строительная бригада бесплатные объявления