20 апреля 2017 13:00

Скільки буде коштувати пенсійна реформа

До кінця року близько 11 млрд грн витратять на модернізацію пенсійної системи. Фото: abcnews.com.ua

Скільки буде коштувати пенсійна реформа

До кінця року близько 11 млрд грн витратять на модернізацію пенсійної системи. Оновлення планують ввести з 1 жовтня в рамках пенсійної реформи.

Про це заявив віце-прем'єр-міністр України Павло Розенко, передає Depo.ua з посиланням на прес-службу уряду.

"Я неодноразово протягом останнього року говорив про ту соціальну несправедливість, коли для 4,5 млн українців, які мають пенсію від 1,5 тис. до 4 тис. гривень, ніякого підвищення не відбувалося з 2012 року. І в рамках пенсійної реформи з 1 жовтня така модернізація відбудеться. За нашими розрахунками, з жовтня до кінця року на це буде потрібно приблизно 11 млрд гривень", - заявив Розенко.

Також віце-прем'єр-міністр заявив, що завдяки підвищенню мінімальної зарплати до 3200 гривень Пенсійний фонд отримав більше доходів.

"Ми сьогодні маємо позитивний ефект від підвищення мінімальної зарплати до 3200 гривень, і Пенсійний фонд отримав доходів приблизно на 5 млрд більше, ніж ми планували. Тобто якщо такі темпи зростання економіки збережуться, ці 11 млрд гривень станом на жовтень будуть без будь-яких додаткових вливань з державного бюджету".

Він також повідомив, що скасування оподаткування пенсій відбудеться для 500 тисяч пенсіонерів.

"Цього рішення чекають близько 500 тис. працюючих пенсіонерів. Для державного бюджету ця сума з жовтня до кінця року буде становити 600-700 млн гривень".

Кабінет міністрів найближчим часом презентує пенсійну реформу з підвищенням виплат. Вона не передбачає підвищення пенсійного віку. При цьому планують збільшити розмір виплат пенсіонерам.
Для підвищення пенсій із 1 жовтня додатково необхідні 11-12 млрд грн.
Теги:
Финансы
Источник
НОВОСТИ / Финансы