Парекс

Интернет-газета
ЭКОНОМИКА
Ежедневно вся экономика страны

Воскресенье, 28.05.2017, 11:56:06  •  Сделать "Экономику" стартовой страницей

Финансы / В раздел

АВТОР

Економіст
Економіст

Loading...

20 апреля 2017 13:10

Share

Коли комерційні банки збільшать кредитування фізичних осіб

Коли комерційні банки збільшать кредитування фізичних осіб

Банківська система України за останні три роки пережила надзвичайно складний період, який характеризувався масовим банкрутством комерційних банків, непрозорою націоналізацією найпотужнішої комерційної банківської установи «Приватбанку», згортанням кредитування фізичних осіб. За всі роки незалежності ніколи не піддавався такій критиці голова правління регулятора як в 2014-2017 роках, якого постійно звинувачували в штучному розкручуванні девальваційно-інфляційної спіралі. 

В чому ж причина такої неоднозначної оцінки діяльності НБУ та банківської системи України в цілому? Можна припустити, що причини хронічної кризи вітчизняної банківської системи сягають своїм корінням ще 90-х років минулого століття. На жаль, крах банку «Україна» не змусив державних мужів в той час закласти підвалини сучасної банківської системи, головним призначенням якої було б кредитування реального сектора. 

Українська влада не пішла шляхом Франкліна Рузвельта, який однією з основних складових Нового курсу визначив створення прозорої і надійної банківської системи, що дозволило подолати Велику депресію і отримати нову якість економічного розвитку. А можливо вітчизняна банківська система з самого початку була приречена на псевдокласичну банківську мімікрію, оскільки формувалася на початку 90-х років за рахунок знецінення заощаджень пересічних українців та ймовірно за рахунок «партійних» та «комсомольських» грошових активів. На чолі вищої управлінської ланки банківського бізнесу стали не професійні банкіри, а вчорашні комсомольці та колгоспні бухгалтери.

Традиційно так склалось в національній економіці, що дві третини всіх капіталовкладень фінансується за рахунок власних коштів підприємств, що відповідно обмежує можливості економічного зростання. Крім того, починаючи з 2006 року довгострокове кредитування для створення нових бізнес-одиниць в Україні відбувається в основному за рахунок зовнішніх ресурсів, що надходять від материнських компаній іноземних банків та потім виводяться з відсотками, формуючи таким чином циклічні девальвації в економіці (рис. 1). 

Тобто вітчизняні комерційні банки повноцінно не забезпечують фінансовими ресурсами реальний сектор економіки, тому й позитивних якісних зрушень в структуроутворюючих ланках національного господарства не відбувається. Відсутність потужної банківської системи не дала можливості зробити інноваційний прорив, який декларували основні політичні гравці, особливо в період президентства Кучми та Ющенка.

Коли комерційні банки збільшать кредитування фізичних осіб

Фактично кожна хвиля девальвації є результатом отримання відсоткових виплат та повернення основної суми валютного боргу іноземним позичальникам. Завадити цьому може лише сильна економіка із розвиненою експортною складовою, що не залежить від коливань цінової кон’юнктури на окремо взятих товарних ринках. В України ж в основному 2 види експортної сировини: метали та сільськогосподарська сировина, ціни на котрі також корелюють між собою із 3-місячним часовим лагом. Нарощення випуску і відповідно експорту продукції з високою доданою вартістю напряму пов’язується із зміцненням банківської системи.

Державна політика щодо стимулювання вкладення іноземних фінансових ресурсів не в реальний сектор економіки, який в основному формує нові валютні надходження, є недалекоглядною та буде давати прийнятний результат лише протягом 3-4 років, допоки економіка має запас фінансової міцності. 

Тому основною проблемою кредитування національної економіки є слабкість національної банківської системи та розвиненість іноземних банків. Це породжує проблему високої позикової ставки та слабку експансію кредитних продуктів серед населення (рис. 2). 


Коли комерційні банки збільшать кредитування фізичних осіб


Фактично банківська система діє під контролем транснаціонального капіталу та американських олігархічних кіл, які використовують її для отримання прийнятних лише для себе фінансових результатів, що і є причиною перманентних фінансових криз в Україні. Тому основною метою розвитку банківської системи має стати формування національного ядра серед фінансових структур, котрі будуть залучати гривневі ресурси та вкладати їх в споживчі та інвестиційні портфелі в Україні та за її межами. 

Источник: Економіст

Переслать ссылку на эту страницу Переслать ссылку на эту страницу
Вызвать окно печати / Распечатать Вызвать окно печати / Распечатать


В раздел Финансы

Предыдущие материалы
• 25 мая 2017 13:52
Хто керує НБУ?
• 25 мая 2017 13:49
Новий суспільний договір у банківський сфері
• 25 мая 2017 13:33
Еврогазбанк создал перед банкротством "кредитную пирамиду"
• 25 мая 2017 13:31
Генпрокуратура проводит обыски у бывших топ-менеджеров Привата
• 25 мая 2017 13:28
Минфин согласился реструктуризировать долг перед НБУ
• 25 мая 2017 11:36
Китайский рейтинг угрожает миру
• 24 мая 2017 11:43
Опасности пенсионного накопления
• 23 мая 2017 17:54
Суркисы отсудили у государства миллиард гривен
• 23 мая 2017 17:53
Первая пара банков проведет слияние до конца года
• 23 мая 2017 17:38
Нацбанк рекомендовал бизнесу активнее переводить клиентов на евро

Все статьи »Поиск по сайту

Расширенный поиск


НОВОСТИ / Финансы

28 мая 2017 10:30 Германия увеличила экспорт в Украину: 1,1 миллиарда евро в первом квартале


28 мая 2017 10:00 Гройсман рассказал, на сколько возрастет финансирование производства сельхозмашин


28 мая 2017 09:30 ГФС обещает упрощенный таможенный контроль с первых дней безвиза


28 мая 2017 09:00 Рейтинг Forbes: самые молодые и свободные миллиардеры


28 мая 2017 09:00 Где в Европе самое дорогое топливо


28 мая 2017 08:00 Эксперт назвал идеальную зарплату для украинцев


28 мая 2017 07:30 В Великобритании 3,5 млн молодых семей не могут себе позволить непредвиденные расходы в ?250


28 мая 2017 07:00 Стала известна средняя цена подержанного автомобиля в Украине


28 мая 2017 05:00 Банк России намерен обложить налогом сделки с криптовалютами


28 мая 2017 04:00 Skoda построит электрический спорткар

Все новости »ИНТЕРЕСНЫЕ ФАКТЫ
Загрузка ...

Информер, RSS-ленты, прием пресс-релизов, перепечатка материалов   |   Купить рекламное место   |   Редакция, контакты, вакансии

© 2005 www.economica.com.ua

"Экономика" приветствует републикации своих материалов с обязательной ссылкой на источник в виде текстовой строки вида “Источник www.economiсa.com.ua” и ссылки на данный портал.

Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентство "Українські Новини", в каком-либо виде строго запрещено

Rambler's Top100


строительная бригада бесплатные объявления