09 февраля 2018 13:10

ДП "Бродівський лісгсоп"відзвітував про діяльність у 2017 році

У ДП «Бродівський лісгосп» працює 466 працівників, які у 2017 році виконали великий об’єм робіт по вирощуванню та догляду за лісом, охороні лісу та переробки деревини.
З метою збереження насаджень в належному санітарному стані та недопущення розвитку і розповсюдження шкідників та хвороб лісу протягом 2017 року були проведені рубки формування і оздоровлення лісів на площі 1660 га. На площі 384 га проведено рубки догляду (в тому числі на молодняках -143 га). Інтенсивно ведеться в лісгоспі робота по боротьбі в верховим короїдом та недопущення розвитку і розповсюдження шкідників та хвороб лісу, так вибірковими санітарними рубками охоплено масиви на площі 1000 га.
За інформацією Державного агентства лісових ресурсів України в  2017 році було проведено на площі 187 га, в тому числі посадкою лісових культур – 75 га, сприяння природному відновленню лісу - 112 га. Основним питанням під час вегетаційного періоду є догляди за лісовими культурами, так при плані 1200 га догляди за лісовими культурами проведено на площі 1325 га. За 2017 рік було вирощено 1 млн254 тис. штук посадкового матеріалу. Також в лісгоспі вирощується декоративний посадковий матеріал. На 2018 рік планується заліснення лісокультурного фонду на площі 196 га.
Державною лісовою охороною постійно проводиться організація та пропаганда захисту лісу, ведеться нагляд за появою шкідників та хвороб в лісі для своєчасного виявлення і недопущення їх розвитку по лісових масивах. На протязі вегетаційного періоду проводиться лісопатологічне обстеження насаджень з метою виявлення шкідників тахвороб лісу. В 2017 році було  розміщено в хвойних насадженнях 50 феромонних пасток для діагностики появи верхівкового короїда. Крім цього постійно проводиться патрулювання лісових масивів державною лісовою охороною, в тому числі рейдовими бригадами, з метою недопущення самовільних порубок лісу, порушення правил пожежної безпеки. Так державною лісовою охороною було проведено 350 рейдів. В ході рейдів було виявлено 21 випадки незаконних рубок. Сума збитків завданих державі становить 264,1 тис. грн. На протязі пожежно – небезпечного періоду влаштовано 45 км протипожежних мінералізованих смуг та проведено догляд за вже створеними мін смугами протяжністю 675 км. На підприємстві є в наявності лісо пожежна станція, яка забезпечена обладнанням для гасіння лісових пожеж, крім того в кожному лісництві діють протипожежні опорні пункти, які оснащені потужними мотопомпами та резервуарами для підвозу води та спостережна вишка оснащена системою відео спостереження за пожежами.
За 2017 рік підприємством рубки головного користування проведено на площі 279 га, ліквідною кубомасою71,5 тис. кбм До державного бюджету перераховано 6,8 млн. грн. попенної плати, а місцевого бюджету 1,2 млн грн..
В 2018 році від рубок головного користування буде заготовлено 69,9 тис. кбм. ліквідної деревини, і 31,9 тис. кбм. ліквідної деревини буде заготовлено від рубок формування та оздоровлення лісів.
Протягом 2017 року в ДП "Бродівський лісгосп" суттєво оновлено деревообробне обладнання. Були придбані верстати фірми «Walter» для переробки горбиля на заготовки для євро піддонів. Лінію з переробки горбиля було введено в експлуатацію у червні 2017р. Дана лінія дала змогу збільшити продуктивність випуску продукції та покращити її якість.
Модернізації зазнала і лінія по виготовленню пиломатеріалів на базі стрічкової лісорами MEBOR, там було замінено застарілий та зношений багатопильний верстат MBS-55 на новий та більш продуктивний багатопильнийдвох вальний верстат WD-250/350 KBA, виробництва польської фірми «Walter». На оновлення деревообробного обладнання було витрачено близько 1,5 млн. грн.
Також у 2017р. на території лісозаводу введено в дію пункт антисептування деревини, що забезпечило підприємству доступ до нових ринків збуту продукції.
Значний обсяг робіт проведено з модернізації та переобладнання приміщення колишнього цеху дверних полотен, де вже в лютому місяці цього року планується запустити нову лісопильну лінію на базі верстата Wood-mizerLT-70.
В минулому році було проведено велику роботу з відновлення асфальтного покриття на території лісозаводу та нижнього складу. Не оминули увагою і лісові дороги. Протягом минулого року було відновлено та відремонтовано більше 2,5 км лісових доріг, з них 0,74 км з твердим покриттям.
Для забезпечення доведення лісозаготівельних бригад до місць роботи, підприємством було придбано та обладнано вахтовий автомобіль на база шасі автомобіля ГАЗ-66, який експлуатуватиметься в Підкамінськомулісництві.
В 2017 році заготовлено 106672 кбмдеревини, а реалізовано продукції на 121.7 млн грн. Продукція лісгоспу реалізується як на внутрішній ринок та і експорт. Обсяг реалізованої продукції на експорт склав 67,6 млн грн., а внутрішній ринок 54,1 млн грн.
Середньомісячна зарплата складає 11343 грн на одного штатного працівника.
Підприємство   сплачує всі платежі до державного бюджету та місцевих бюджетів. Протягом 2017 року державним підприємством сплачено до державного та місцевих бюджетів 50,4 млн. грн в тому числі єдиного соціального внеску 13,9 млн. грн.
Природно-заповідний фонд лісгоспу займає площу 2282,6 га