12 февраля 2018 13:32

У Конотопському лісгоспі нарахували 49 зубрів і лосів

Червонокнижних красенів виявили під час зимового обліку диких тварин в мисливських угіддях Конотопського лісгоспу Сумського обласного управління лісового та мисливського господарства.
Популяція зубрів мешкає на території Конотопського, Бочечківського та Путивліського лісництв Конотопського лісгоспу і є однією з п'яти в Україні. Охороняють та підгодовують тварин лісівники.
За інформацією Державного агентства лісових ресурсів України у 2017 році за кошти обласного фонду охорони навколишнього природного середовища було закуплено 20 тонн ячменю та 27,6 тонн кукурудзи для підгодівлі конотопської популяції зубрів. Екологи стверджують, що зубр є не лише невід’ємним компонентом фауни України, повернення якого наближаєнаші екосистеми до вихідного вигляду, але й справжнім символом дикої природи. Це вимагає особливого підходу дойого охорони та відтворення, адже ця тварина опинилася під загрозою зникнення не в силу якихось природних причин, пов’язаних з його біологією чи наявністю місць, придатних для існування, а через брак уваги таварварського неконтрольованого браконьєрства і комерційного відстрілу.
Нагадаємо, що перші тварини - 3 самці та 11 самок - були завезені на Сумщину у 1985 році з Біловезької пущі.