12 февраля 2018 13:41

Державні лісогосподарські підприємства є лідерами з наповнення бюджетів районів

В приміщенні Обухівської районної ради під головуванням заступника голови Обухівської районної ради Костянтина Шушакова розглянуте питання щодо проведення всіх видів рубок в Обухівському районі.
         Через високе забруднення повітря та щорічне погіршення його показників в Обухівському районі, яке за словами активістів, відбувається в наслідок шкідливих викидів у атмосферу з Трипільської ТЕС, Київського картонно – паперового комбінату ПРАТ, заводу "Аерок" та іншіх, громадськість ставила питання про припинення усіх видів суцільних рубок, як методу поліпшення стану навколишнього середовища.
Головний лісничий ДП "Київське лісове господарство" Юрій Грінченко проінформував про стан ведення лісового господарства у ДП "Київське лісове господарство". Зазначено, що державні лісогосподарські підприємства є лідерами з наповнення бюджетів районів. Виконання лісівниками зобов’язань перед державою, а саме: садіння, догляд, заготівля та реалізація деревини - є одними з найважливіших завдань, які стоять перед державними лісгоспами. Лісорозведення, лісовідтворення, охорона лісів від пожеж, незаконних рубок, хвороб і шкідників, регулювання лісокористування, підвищення продуктивності лісів потребує значних капітальних затрат, та в умовах відсутності державного фінансування проводяться за рахунок коштів, отриманих від реалізації деревини від рубок головного користування.
На всіх ділянках, де проводились рубки головного користування або суцільні санітарні рубки були та будуть проведені заходи з лісовідновлення. Підприємства забезпечені посадковим матеріалом власного виробництва, вирощування якого здійснюється також за кошти, отримані від реалізації деревини.
Проведення рубок головного користування відбувається в межах визначених лімітів, які затверджені наказом Мінприроди та не несуть загрози навколишньому середовищу.
Лісове господарство належить до галузей з довготривалим терміном вирощування культур, тому результати грамотного господарювання на землях лісогосподарського призначення можна буде оцінити через десятки років, а капітальні затрати треба нести вже сьогодні. Тож спеціалісти лісової галузі сумлінно виконуючи свої обов'язки є патріотами своєї справи та своєї держави.
Масове всихання соснових насаджень, спричинене змінами у кліматі, та інфікування деревостанів грибами, які розповсюджують верхівкові короїди є загальною проблемою суспільства. Лісівники вимушені вживати заходи на випередження цього лиха, у тому числі і за рахунок вилучення хворих дерев, т. є. за рахунок проведення суцільних санітарних рубок. Тож розуміння загальної проблеми дасть можливість спеціалістам вчасно ліквідувати осередки "Біологічної пожежі" (довідка: на 2017 рік у Київській області площа всихаючи соснових насаджень складає більш 30 тис. га.).