12 февраля 2018 14:38

Третину усієї заготовленої деревини в Баранівському держлісгоспі переробляють у власному цеху переробки

При цьому частка реалізації продукції деревопереробки в загальній реалізації зросла з 30% до 46%.
Нині підприємство має великі обсяги низькосортної деревини – це лісоматеріали, які втратили свою якість в результаті масового всихання деревостанів. З неї виготовляють заготовки для європіддонів, які нині успішно реалізуються.
«Для підвищення якості продукції, - зазначає директор лісгоспу Анатолій Остудімов, -   в минулому році закуплено та впроваджено ще одну сушильну камеру потужністю 100 куб. м за 1 цикл.  Її впровадження дозволило підприємству збільшити кількість висушеної деревини на 42%. В результаті зросли і надходження   від її реалізації,адже попит на таку продукцію значно кращий, та й ціни вигідніші.»
 Для забезпечення безперебійної роботи сушильного господарства в підприємстві провели модернізацію котелень, замінили старі котли та додатково встановили ще один. Вони працюють на відходах лісопилення.
90% переробленої продукції підприємство відправляє на експорт.
Як повідомляє сайт Державного агентства лісових ресурсів України, загалом минулого року лісгоспом перероблено 57 тисяч кубічних метрів   низькосортної деревини.  Випущено продукції переробки на суму 64,4 мільйони гривень.