17 января 2006 11:47

Сталевары пожаловались Президенту на газовую коррупцию

Пока газ, купленный у России за 95 долл, дойдет до металлургов, его стоимость поднимется до 150 долл.

Сталевары пожаловались Президенту на газовую коррупцию

Необоснованный оптимизм украинского правительства касательно договора о поставках российского газа может тяжело травмировать отечественную промышленность -- опасаются металлурги.

Из-за того, что "газовые переговоры" велись непрофессионально и непрозрачно, Украина начинает новый год в условиях при которых национальная экономика обречена на затяжной спад, -- заявляют президент Всеукраинского отраслевого объединения работодателей горно-металлургической промышленности  Анатолий Голубченко и генеральний директор этого объединения Дмитрий Белокуров.

По их словам, непрофессиональные действия органов власти на протяжении 2005 года уже сотрясли отечественный горно-металлургический комплекс несколькими кризисными волнами. Имеется в виду апрельское 50-%ное повышение тарифов на железнодорожные перевозки, подорожание электроэнергии для промышленных потребителей, искусственная ревальвация гривни. Из-за этих факторов рентабельность металлургической отрасли снизилась втрое и еще одного "газового" кризиса комплекс может не выдержать.

Если во втором полугодии 2006-го цена газа достигнет 230...270 долл за 1000 кубометров, затраты металургов увеличатся до 3 млрд. долл, а убытки составят 2 млрд. долл. в год. А в химической и цементной промышленности, где газ не только энергоноситель, а и сырье, затраты предприятий выростут в несколько раз. Это ощутят на себе все граждане Украины, так как повысятся цены на все без исключения товары народного потребления, продукты питания, жилищно-комунальные и транспортные услуги...

Нервы металлургов еще больше накалились из-за недавней отставки Правительства. "Рада не приняла ни одного окончательного решения относительно главного вопроса, ограничившись рассмотрением "политического кризиса" в Украине. Тем временем работа по юридическому оформлению кабального газового соглашения продолжается, что усложняет ситуацию и делает ее все более неблагоприятной для страны", -- говорит Голубченко в письменном обращении к народу Украины.

Другое обращение, текстом которого располагает "Экономика", направлено Президенту:

 

Шановний пане Президенте!

Нас не хочуть чути. Цинічно і безсоромно маніпулюють двома цифрами. Нас з екранів телевізора зомбують, що 95 $ - це набагато краще, ніж 50 $ за 1000 м3. Хто цьому не вірить – той непримиренна опозиція та ворог України.
Все це знаходить підтримку і виправдання у керівництва країни.

Між тим за розрахунками фахівців реальна вартість газу така:
- перше півріччя 2006 року – вартість газу для промислових споживачів – біля 150 $ (95 $ плюс транспортування, компенсація населенню і компобуту, прибуток НАКа і ПДВ).
- друге півріччя 2006 року – ціна невідома.

Вже з першого місяця 2006 роки відчуватиметься істотне падіння темпів зростання економіки навіть до невдалого 2005 року. Далі - колапс всієї економіки країни. Зупинення підприємств, масові звільнення мільйонів українців, втрата зовнішніх ринків, гіперінфляція, різкий обвал національної валюти.

Ваша команда за рік роботи не підготувала суспільство і промисловість до збільшення ціни на природний газ. Влада породила нову, ще більш відкрито корумповану поросль. У результаті «проторговані» стратегічні основи енергетичної безпеки держави.

Сьогодні чиновники Кабміну шукають судорожні зачіпки, щоб легалізувати підписані НАК «Нафтогаз України» нелегітимні газові домовленості на рівні міжурядової угоди. Мовчать всі, хто повинен побачити крах енергетичної безпеки країни. Більш того, вони стверджують, що Україна має найдешевший газ за всю історію незалежності.

Наші умови прості:
1. Зупинити всі нелегітимні переговори НАКа з Газпромом і відкликати повноваження у Кабміну на підписання міжурядової угоди.
2. Делегувати нову групу кваліфікованих парламентерів, погодивши її склад з громадськістю і парламентом, та поставивши їй в обов'язок керуватися раніше діючими угодами по газу з Росією і Туркменією.
3. Негайно відкрити загальнонаціональний круглий стіл по обговоренню виходу з кризи.
4. Розпочати підготовку Національної програми енергозбереження і заходів щодо стимулювання впровадження енергозберігаючих технологій, які повинні бути законодавчо закріплені та мати статус незмінних протягом 7-10 років.
5. Внести корективи до Державного бюджету – 2006, зробивши його інвестиційним, направленим на енергозбереження.

Ми залишаємо за собою право звернутися до своїх трудових колективів з роз'ясненням всієї глибини проблем, які нас чекають у разі неприйняття ефективних дій. І якщо нас не почує влада, ми будемо вимушені удатися до акцій протесту.

ВАТ «Алчевський металургійний комбінат»

ВАТ «Алчевський коксохімічний завод»

ВАТ «Азовсталь»

ВАТ «Баглейкокс»

ВАТ «Дніпрококс»

ВАТ «Дніпропетровський металургійний комбінат ім. Дзержинского»

ВАТ «Дніпропетровський трубний завод»

ВАТ «Єнакієвський металургійний завод»

ВАТ «Краматорський металургійний завод»

ВАТ «Макіївський металургійний завод»

ВАТ «Північний гірничо-збагачувальний комбінат»

ВАТ «Центральний гірничо-збагачувальний комбінат»

ВГО «Укрметалургпром»

ТОВ «Технологія»