10 июля 2018 16:18

Українська енергетична біржа представила унікальну торгову платформу

З 1 серпня запрацює ринок добового балансування природного газу

Українська енергетична біржа представила унікальну торгову платформу

Енергетична торгова платформа, яку презентувала Українська енергетична біржа, є частиною інфраструктурного біржового рішення, подібні працюють на європейських енергетичних ринках.

Вона покликана забезпечити плавний перехід до запуску добового балансування в Україні. Тобто, на сьогодні система працюватиме зі стандартизованими контрактами за принципом двостороннього зустрічного аукціону в межах поточної моделі ОТС ринку та буде доповнена внутрішньодобовими контрактами, контрактами наступної газової доби та місячними контрактами з терміном виконання протягом кількох діб після набуття кодексом чинності.

Експерти ринку визнали, — це  історичний революційний крок на шляху лібералізації ринку природного газу. «Від початку своєї діяльності ми ставимо за мету створити в Україні справді ефективний енергетичний біржовий ринок за найкращим європейським досвідом і стандартами... Наш основний капітал — це довіра наших клієнтів. Розвинені країни використовують для балансування системи біржову торгівлю короткостроковими стандартизованими продуктами, вже не використовуючи закупівлю оператором ГТС послуг балансування. Тільки біржа забезпечує гарантії виконання угод, автоматичний кліринг і систему управління ризиками, і я повідомляю про готовність Української енергетичної біржі це забезпечити. Однак сьогодні ми презентуємо систему, що покликана підготувати український ринок до нових для нас, але усталених в Європі, правил торгівлі. Мета цієї платформи надати ринку зручний сервіс з укладання угод купівлі продажу природного газу на позабіржовому ринку і формування внутрішніх цінових індикативів. Перше, що потрібно Україні для створення газового хабу, — ліквідна біржа», — заявив голова Біржового комітету Олексій ДУБОВСЬКИЙ під час тематичної зустрічі учасників та експертів ринку в Європейській Бізнес Асоціації.

Зустріч була присвячена обговоренню ринку добового балансування природного газу, що запрацює з 1 серпня 2018 року. Українська енергетична біржа презентувала на заході свою Енергетичну торгову платформу для забезпечення плавного переходу до запуску ринку добового балансування.

Ситуація з ціноутворенням на газ сьогодні являється одним з найболючіших питань для України. Українська енергетична біржа пропонує вирішити питання створенням власного конкурентного ринку та формування національних цінових бенчмарків на українській біржі без прив’язок до дорогих іноземних котирувань.

Автор
День
Источник
НОВОСТИ / Нефть и газ