27 апреля 2020 11:31

Украинцы в мае будут платить за газ по новым тарифам: Коболев озвучил прогноз

В Украине с начала года цены на газ снизились на 38%, при этом только за апрель цену снизили на 15%. Такая же динамика продолжится и в мае

Украинцы в мае будут платить за газ по новым тарифам: Коболев озвучил прогноз

Об этом заявил глава "Нафтогаза" Андрей Коболев, сообщает пресс-служба компании."Мы ожидаем, что в последующие месяцы цена газа также снизится. Трудно предсказать насколько, сейчас рынок удивляет многих аналитиков и нас удивляет. Мы недавно увидели отрицательную цену на нефть в США. Это был короткий эпизод, но он имел место, он беспрецедентен. Поэтому можно ожидать, что цена газа на европейских рынках в мае будет несколько ниже", – заявил Коболев.

Сейчас запасы газа в Украине достигли рекордной за 30 лет отметки. В "Нафтогазе" планируют использовать голубое топливо и в следующем отопительном сезоне.

"Мы некоторое время работаем, чтобы увеличить наши возможности по хранению нефти в украинской системе. Во-первых основными возможностями по хранению есть возможности на нефтеперерабатывающих заводах и в терминалах. Например, в терминале принятия нефти "Южный". Также для хранения нефти можно частично использовать нашу нефтетранспортную систему, но здесь столкнулись с проблемой, о которой мы проинформировали Министерство финансов и надеемся на их понимание", – сообщил глава компании.

Объемы транзита газа снизились вдвое, но Газпром платит в полном объеме. Платит по фиксированной цене, согласно контракту.

Как сообщали СМИ, мировые цены на газ в апреле упадут на 15-25%, при этом цена для населения может остаться на уровне мартовских 4,3-4,2 грн за куб. Снижение стоимости голубого топлива компенсирует подорожание доллара.

 
Про газ та нафту

У квітні ціна газу для населення знизилась на 15%, а загалом, ціна газу впала з січня 2020 року на 38%. Про те, чи варто очікувати зниження ціни і у травні, а також чи зможе Україна скористатись ситуацією на світовому ринку нафти і заробити на зберіганні чорного золота, розповів Андрій Коболєв - Ми очікуємо, що в наступні місяці ціна газу також знизиться. Важко передбачити наскільки, зараз ринок дивує багатьох аналітиків і нас дивує. Ми нещодавно побачили від’ємну ціну на нафту в США. Це був короткий епізод, але він мав місце, він безпрецедентний. Тому можна очікувати, що ціна газу на європейських ринках в травні буде дещо нижчою. - Зараз у нас рекордно високі обсяги у сховищах газу. Вони кардинально більші за обсяги, які ми мали на попередній сезон - різниця більше ніж 4 млрд куб. Наразі ми, як Нафтогаз, не імпортуємо газ, газ імпортують в основному приватні трейдери. - Я думаю наступної зими ми використаємо той надлишковий газ, який було закачано попередньої осені в процесі підготовки до переговорного процесу з Газпромом. Ми готувались до потенційної газової кризи і тому створили додатковий запас газу. У нас на початку сезону було більше 21 млрд куб газу. - Ми певний час працюємо, щоб збільшити наші можливості по зберіганню нафти в українській системі. По-перше основними можливостями по зберіганню є можливості на нафтопереробних заводах та у терміналах. Наприклад у терміналі прийняття нафти «Південний» . - Також для зберігання нафти можна частково використовувати нашу нафтотранспортну систему, але тут зіткнулись з проблемою, про яку ми проінформували Міністерство фінансів і сподіваємось на їх розуміння. Для того, щоб надавати послуги зберігання, нам потрібно отримати дозвіл митного ліцензійного складу. Тому що більшість цієї нафту в майбутньому зберігатись в Україні не буде. - Щоб постачальники нафти Urals були зацікавлені у послузі зберігання, необхідно дати їм можливість не сплачувати ПДВ, а розраховуватись виключно за зберігання. - Якщо нам буде дозволено застосувати такий режим, тоді є велика вірогідність, що ми зможемо отримати додаткових клієнтів. За попередніми підрахунками мова йде про додаткові доходи у 1-3 млн доларів на місяць. Я думаю, за це варто поборотись. І ми сподіваємось на розуміння як міністра, так і уряду - Питання не тільки в низькій ціні. Через кризу, через пандемію в світі відбувається серйозне падіння споживання і надлишок нафти потрібно кудись дівати. Наприклад, в США під нафту використовують багато цистерн залізної дороги. В Росії – плани по спалюванні надлишкової нафти, як колись спалювали газ. - Обсяги транзиту газу знизились вдвічі, але Газпром сплачує в повному обсязі. Сплачує за фіксованою ціною. Контракт працює повністю і ми отримуємо кошти.

Posted by Нафтогаз України - Naftogaz on Saturday, April 25, 2020

 

Автор
Обозреватель
Источник
НОВОСТИ / Нефть и газ