Парекс

Интернет-газета
ЭКОНОМИКА
Ежедневно вся экономика страны

Четверг, 24.08.2017, 02:28:42  •  Сделать "Экономику" стартовой страницей

Телекоммуникации / В раздел

АВТОР

День
День

Loading...

07 июня 2017 11:23

Share

У Харкові навчають майбутніх «кіберзахисників»

Кількість атак на комп’ютерні системи в Україні щороку лише збільшується, причому їхніми жертвами стають і режимні об’єкти

У Харкові навчають майбутніх «кіберзахисників»

Міністр оборони України Степан Полторак в інтерв’ю одному з видань заявив: у ЗСУ незабаром з’явиться спецпідрозділ з кіберзахисту. А поки «кіберармія» лише на стадії утворення — в Харківському політехнічному університеті уже займаються підготовкою фахівців, які можуть невдовзі поповнити її лави. Перший курс «кіберзахисників» набрали 2016 року, тобто цьогоріч студенти закінчують перший курс. Вони переконалися, що сьогодні інтернет-війни — це вже не з царини фантастики, проте вирішили займатися не пошуком кіберзлочинців та боротьбою з ними — цю прерогативу «технарі» залишили вишам, які готують правоохоронців, з якими, до речі, «політех» також співпрацює.

«Ми прихильники розробки антивірусних систем, щоб попередити кіберзагрози, щоб кіберзлочинців реально стало менше», — каже студент Віктор Челак. Першокурсник Євген Шемякін ділиться — вирішив стати фахівцем у кібербезпеці, бо це нині дуже актуальна спеціальність. Мовляв, кількість кібератак на комп’ютерні системи в Україні щороку лише збільшується, причому їхніми жертвами стають не просто персональні комп’ютери чи бізнесові структури, а й режимні об’єкти. Хлопець хоче боротися з кіберзлочинцями, створювати програми, зламати які їм буде не до снаги.

«Мені подобається принцип роботи кіберспеціалістів, коли ти пишеш якусь частинку коду і одночасно з цим думаєш, як же його можна буде «поламати» чи обійти. Суть безпечного кодування полягає в тому, що ти повинен писати програми, які матимуть найвищий рівень безпеки», — розповідає першокурсник, який ставить собі за мету стати справжнім асом у сфері шифрування, дешифрування, захисту інформації. На його думку, сьогодні в Україні дуже багато кіберзлочинців, серед них є програмісти-самоучки, яким для того, щоб зламати якусь програму, досить було навчатися програмування в «домашніх умовах». Відтак з кожним роком інтернет-шахраїв тільки більшатиме, як і зростатиме потреба в «кіберзахисниках». Наприклад, одна із двох дівчат на курсі безпечного програмування — Олександра Бойченко, уже мріє працювати в кіберполіції. Дівчина каже, що, крім створення безпечних програм, потрібно ще й інформувати пересічних людей про те, як не стати жертвами інтернет-шахраїв.

«Щоб бути захищеним в інтернеті, потрібно знати й дотримуватись певних правил. Можна вважати, що ваш комп’ютер захищений, якщо ви користуєтесь антивірусником, не відкриваєте повідомлення від незнайомих відправників, не переходите за підозрілими посиланнями і не відвідуєте сайти з сумнівною репутацією», — говорить Олександра.

Євген Шемякін зауважує, що інтернет-шахраї швидко адаптуються до якихось віянь у суспільстві ба навіть ухвалення законів. Наприклад, після заборони в Україні деяких соціальних мереж їхнім користувачам на комп’ютер почали приходити повідомлення з вимогою сплатити штраф за те, що вони на них заходили, інакше їм нібито заблокують комп’ютер. «Люди, які не дуже знаються на програмах і комп’ютерній техніці, можуть на це «повестися» й заплатити, оскільки не знають, що це повідомлення від шахраїв, які комп’ютер ніяк не заблокують», — каже Євген.

У Харківському політехнічному інституті сподіваються, що підготовлені ними спеціалісти допоможуть становленню кіберполіції України. Тому що, на думку доктора технічних наук, завідувача кафедри обчислювальної техніки та програмування НТУ «ХПІ» Сергія СЕМЕНОВА, вона поки працює не на повну. «Актуальність підготовки таких спеціалістів підтверджується чи не щодня, — вважає Сергій. — І Америка, і Європа нещодавно дуже постраждали від інтернет-атак. В Україні за останні кілька днів від них постраждали 135 комп’ютерних систем, кількість уражених комп’ютерів зростає за геометричною прогресією. Зловмисники зламують акаунти, банківські системи, було навіть проникнення в енергосистему України, і це призвело до катастрофічних фінансових наслідків...»

Як навчають українських спеців у сфері кібербезпеки, зацікавилася й американська делегація, яка у травні була з візитом у Харкові і завітала, зокрема, до НТУ «ХПІ». Тож нині і студенти, й викладачі сподіваються налагодити міжнародну співпрацю. У харківському «політеху» виступають за затвердження на державному рівні стандартів ІТ-освіти й перегляд деяких принципів підготовки. Адже завдяки цьому для українських фахівців у сфері кібербезпеки і не тільки відкриється можливість одержувати дипломи міжнародного зразка.

Источник: День

Переслать ссылку на эту страницу Переслать ссылку на эту страницу
Вызвать окно печати / Распечатать Вызвать окно печати / Распечатать


В раздел Телекоммуникации

Предыдущие материалы
• 16 августа 2017 11:44
Новый глава lifecell о конкурентах, 4G и планах развития компании
• 14 августа 2017 11:33
Четвертое поколение. Что даст украинцам 4G-связь
• 08 августа 2017 10:51
Топ-10 корисних Telegram-ботів для українських користувачів
• 04 августа 2017 11:50
Капіталізм у стилі Google проти капіталізму в стилі Apple
• 04 августа 2017 10:14
VPN — техника, которую боятся властители
• 03 августа 2017 12:42
Грані 5G: невдовзі люди не відрізнятимуть віртуальний світ від фізичного
• 01 августа 2017 16:07
Як Рада хоче врегулювати діяльність інтернет-магазинів
• 01 августа 2017 14:02
15 кроків, без яких Україні не вижити в кібервійні
• 27 июля 2017 19:09
Facebook сообщил о резком скачке прибыли
• 25 июля 2017 13:24
Новий мобільний оператор в Україні: чого чекати від LycaMobile

Все статьи »Поиск по сайту

Расширенный поиск


НОВОСТИ / Телекоммуникации

15 августа 2017 14:05 Александр Кузик, Electrolux: «Люди начали более сознательно подходить к вопросам сбережения ресурсов»


15 августа 2017 13:39 Юрий Прудиус, WOXAPP: «Если хотите грамотно оптимизировать логистический бизнес, начните с минимума»


03 августа 2017 23:25 Алексей Гарусов, Sigma mobile: «Готовим анонс телефона-поплавка»!


03 августа 2017 23:17 Защищенный и мощный X-treme PQ28 — новый смартфон от Sigma mobile


02 августа 2017 12:40 Онлайн сервис E-DOC, как мультитул для любого бизнеса


28 июля 2017 13:27 Компания EDG GROUP — дистрибутор COUGAR в Украине


25 июля 2017 00:14 Romsat 48FSMG4860T — новый 48-дюймовый SMART-TV


25 июля 2017 00:11 Новинки BERG — усилители и вызывная станция


15 июля 2017 07:50 Romsat начал продажи модулей CWDM


14 июля 2017 06:24 Новинки BERG — регуляторы громкости PR-06/36/50N и усилитель RAMLU-30M

Все новости »ИНТЕРЕСНЫЕ ФАКТЫ
Загрузка ...

Информер, RSS-ленты, прием пресс-релизов, перепечатка материалов   |   Купить рекламное место   |   Редакция, контакты, вакансии

© 2005 www.economica.com.ua

"Экономика" приветствует републикации своих материалов с обязательной ссылкой на источник в виде текстовой строки вида “Источник www.economiсa.com.ua” и ссылки на данный портал.

Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентство "Українські Новини", в каком-либо виде строго запрещено

Rambler's Top100


строительная бригада бесплатные объявления