Парекс

Интернет-газета
ЭКОНОМИКА
Ежедневно вся экономика страны

Суббота, 24.06.2017, 01:22:38  •  Сделать "Экономику" стартовой страницей

Телекоммуникации / В раздел

АВТОР

День
День

Loading...

07 июня 2017 11:23

Share

У Харкові навчають майбутніх «кіберзахисників»

Кількість атак на комп’ютерні системи в Україні щороку лише збільшується, причому їхніми жертвами стають і режимні об’єкти

У Харкові навчають майбутніх «кіберзахисників»

Міністр оборони України Степан Полторак в інтерв’ю одному з видань заявив: у ЗСУ незабаром з’явиться спецпідрозділ з кіберзахисту. А поки «кіберармія» лише на стадії утворення — в Харківському політехнічному університеті уже займаються підготовкою фахівців, які можуть невдовзі поповнити її лави. Перший курс «кіберзахисників» набрали 2016 року, тобто цьогоріч студенти закінчують перший курс. Вони переконалися, що сьогодні інтернет-війни — це вже не з царини фантастики, проте вирішили займатися не пошуком кіберзлочинців та боротьбою з ними — цю прерогативу «технарі» залишили вишам, які готують правоохоронців, з якими, до речі, «політех» також співпрацює.

«Ми прихильники розробки антивірусних систем, щоб попередити кіберзагрози, щоб кіберзлочинців реально стало менше», — каже студент Віктор Челак. Першокурсник Євген Шемякін ділиться — вирішив стати фахівцем у кібербезпеці, бо це нині дуже актуальна спеціальність. Мовляв, кількість кібератак на комп’ютерні системи в Україні щороку лише збільшується, причому їхніми жертвами стають не просто персональні комп’ютери чи бізнесові структури, а й режимні об’єкти. Хлопець хоче боротися з кіберзлочинцями, створювати програми, зламати які їм буде не до снаги.

«Мені подобається принцип роботи кіберспеціалістів, коли ти пишеш якусь частинку коду і одночасно з цим думаєш, як же його можна буде «поламати» чи обійти. Суть безпечного кодування полягає в тому, що ти повинен писати програми, які матимуть найвищий рівень безпеки», — розповідає першокурсник, який ставить собі за мету стати справжнім асом у сфері шифрування, дешифрування, захисту інформації. На його думку, сьогодні в Україні дуже багато кіберзлочинців, серед них є програмісти-самоучки, яким для того, щоб зламати якусь програму, досить було навчатися програмування в «домашніх умовах». Відтак з кожним роком інтернет-шахраїв тільки більшатиме, як і зростатиме потреба в «кіберзахисниках». Наприклад, одна із двох дівчат на курсі безпечного програмування — Олександра Бойченко, уже мріє працювати в кіберполіції. Дівчина каже, що, крім створення безпечних програм, потрібно ще й інформувати пересічних людей про те, як не стати жертвами інтернет-шахраїв.

«Щоб бути захищеним в інтернеті, потрібно знати й дотримуватись певних правил. Можна вважати, що ваш комп’ютер захищений, якщо ви користуєтесь антивірусником, не відкриваєте повідомлення від незнайомих відправників, не переходите за підозрілими посиланнями і не відвідуєте сайти з сумнівною репутацією», — говорить Олександра.

Євген Шемякін зауважує, що інтернет-шахраї швидко адаптуються до якихось віянь у суспільстві ба навіть ухвалення законів. Наприклад, після заборони в Україні деяких соціальних мереж їхнім користувачам на комп’ютер почали приходити повідомлення з вимогою сплатити штраф за те, що вони на них заходили, інакше їм нібито заблокують комп’ютер. «Люди, які не дуже знаються на програмах і комп’ютерній техніці, можуть на це «повестися» й заплатити, оскільки не знають, що це повідомлення від шахраїв, які комп’ютер ніяк не заблокують», — каже Євген.

У Харківському політехнічному інституті сподіваються, що підготовлені ними спеціалісти допоможуть становленню кіберполіції України. Тому що, на думку доктора технічних наук, завідувача кафедри обчислювальної техніки та програмування НТУ «ХПІ» Сергія СЕМЕНОВА, вона поки працює не на повну. «Актуальність підготовки таких спеціалістів підтверджується чи не щодня, — вважає Сергій. — І Америка, і Європа нещодавно дуже постраждали від інтернет-атак. В Україні за останні кілька днів від них постраждали 135 комп’ютерних систем, кількість уражених комп’ютерів зростає за геометричною прогресією. Зловмисники зламують акаунти, банківські системи, було навіть проникнення в енергосистему України, і це призвело до катастрофічних фінансових наслідків...»

Як навчають українських спеців у сфері кібербезпеки, зацікавилася й американська делегація, яка у травні була з візитом у Харкові і завітала, зокрема, до НТУ «ХПІ». Тож нині і студенти, й викладачі сподіваються налагодити міжнародну співпрацю. У харківському «політеху» виступають за затвердження на державному рівні стандартів ІТ-освіти й перегляд деяких принципів підготовки. Адже завдяки цьому для українських фахівців у сфері кібербезпеки і не тільки відкриється можливість одержувати дипломи міжнародного зразка.

Источник: День

Переслать ссылку на эту страницу Переслать ссылку на эту страницу
Вызвать окно печати / Распечатать Вызвать окно печати / Распечатать


В раздел Телекоммуникации

Предыдущие материалы
• 19 июня 2017 10:20
4G в ожидании старта
• 19 июня 2017 08:47
Yahoo! явился конец блестящей карьеры
• 07 июня 2017 11:23
У Харкові навчають майбутніх «кіберзахисників»
• 06 июня 2017 11:23
Этажом выше. Почему 4G не станет технологическим прорывом для Украины
• 31 мая 2017 11:49
Почему Украина закрыла доступ к российским социальным сетям
• 26 мая 2017 10:52
Россия обошла Китай, став самым опасным киберагрессором в мире
• 25 мая 2017 14:01
«Пірати» все ще в тренді
• 25 мая 2017 13:59
Керувати всіма гаджетами – в один клік
• 24 мая 2017 11:19
Facebook может рассказать о вмешательстве России в выборы
• 22 мая 2017 09:00
Rambler & Co открыла портал в Украину

Все статьи »Поиск по сайту

Расширенный поиск


НОВОСТИ / Телекоммуникации

23 июня 2017 00:11 Форум ASBIS 2.0 собрал в Киеве специалистов IT-сектора


22 июня 2017 12:58 Panasonic выпустил лимитированную серию элементов питания «Человек-паук»


17 июня 2017 22:29 Обзор ридера ONYX BOOX Cleopatra 2


12 июня 2017 04:49 Новинка от Sigma mobile — кнопочный телефон с большим экраном Comfort 50 Elegance


08 июня 2017 07:23 Новые MHD и AHD видеокамеры RCI


08 июня 2017 07:10 Новая камера для конференций премиум класса от Logitech


06 июня 2017 05:14 Всегда на связи: чем полезен сервис Wi-Fi Space


31 мая 2017 10:57 Canon анонсирует выход компактной 4K-камеры Cinema EOS C200


31 мая 2017 10:54 24HSMTT16052T2 и 24HMT16052T2 — новые 24-дюймовые телевизоры ROMSAT


31 мая 2017 05:23 Агрис Ивбулис, DEAC: «Рынок Украины требует услуги, направленные на оптимизацию ИТ-затрат»

Все новости »ИНТЕРЕСНЫЕ ФАКТЫ
Загрузка ...

Информер, RSS-ленты, прием пресс-релизов, перепечатка материалов   |   Купить рекламное место   |   Редакция, контакты, вакансии

© 2005 www.economica.com.ua

"Экономика" приветствует републикации своих материалов с обязательной ссылкой на источник в виде текстовой строки вида “Источник www.economiсa.com.ua” и ссылки на данный портал.

Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентство "Українські Новини", в каком-либо виде строго запрещено

Rambler's Top100


строительная бригада бесплатные объявления