Парекс

Интернет-газета
ЭКОНОМИКА
Ежедневно вся экономика страны

Пятница, 18.08.2017, 02:19:56  •  Сделать "Экономику" стартовой страницей

Телекоммуникации / В раздел

АВТОР

Економічна правда
Економічна правда

Loading...

03 августа 2017 12:42

Share

Грані 5G: невдовзі люди не відрізнятимуть віртуальний світ від фізичного

Грані 5G: невдовзі люди не відрізнятимуть віртуальний світ від фізичного

Реальний та віртуальний світи невпинно зближуються і невдовзі зіллються воєдино. Зв'язок 5G лише прискорить неминучу технологічну революцію.

Навчання, робота, туризм, спілкування, торгівля, медіа — ці шість сфер життя фундаментально зміняться в найближчі п'ять років.

Зміни відбудуться завдяки інтеграції у повсякденне життя віртуальної (VR) і доповненої (AR) реальностей.

Платформою для стрімкого розвитку цих технологій стане мобільний зв'язок п'ятого покоління. Розвинені країни світу запустять 5G вже у 2020 році.

5G "зіллє" віртуальну і фізичну реальності

5G докорінно змінить усю філософію мобільного зв'язку. Технічні характеристики 5G суттєво перевершують 4G.

 

Це зіграє вирішальну роль у масовому поширені VR та AR. Фахівці з Ericsson ConsumerLab, що є підрозділом відомого у світі шведського виробника обладнання для мобільних операторів, оприлюднили дослідження, як саме VR та AR незабаром трансформують нашу повсякденну реальність.

Ericsson ConsumerLab провела онлайн-опитування 9 200 осіб з Франції, Німеччини, Італії, Японії, Південної Кореї, Іспанії, Великобританії і США. Респонденти були у віці 15-69 років і знали про концепцію VR.

"Аби зрозуміти потенційний вплив VR на людський досвід, важливо, щоб респонденти знали зміст цієї технології. З VR зараз знайома тільки частина населення. Мова йде про 51 млн користувачів смартфонів з понад 800 млн, які живуть на цих вісьмох ринках", — пояснюють організатори дослідження.

Впровадження технологій у повсякденне життя швидко стає нормою.

Всесвітній економічний форум називає ідею злиття фізичної реальності з цифровою Четвертою промисловою революцією. Віртуальна і доповнена реальності можуть сприяти аналогічній технологічній революції — тієї, де споживачі легко переходять між віртуальним і фізичним світами.

Однак у нинішній формі ці технології "стикаються", а не зливаються з фізичною реальністю. Громіздкі гарнітури обрізають користувача від навколишнього світу, перешкоджають мобільності і можуть викликати нудоту у деяких користувачів.

"У злитті віртуальної і доповненої реальностей з фізичним світом ключову роль відіграють технології 5G. Вони забезпечать мобільність, поліпшать спілкування і вирішать проблему нудоти, актуальну для VR-додатків", — пишуть дослідники.

Три парадокси віртуальної реальності

Світ поступово рухається у напрямку змішаної реальності, де межі реального і віртуального світів починають розмиватися.

 

За даними Ericsson ConsumerLab, сім з десяти користувачів вірять, що віртуальна і доповнена реальності стануть особливо популярними в шістьох сферах: медіа, навчанні, роботі, соціальному спілкуванні, туризмі та роздрібній торгівлі.

 

На думку користувачів, через рік віртуальні екрани замінять телебачення і театри. Вони впевнені, що віртуальний простір також витіснить навчальні класи та офіси.

 

Чверть опитаних переконана, що AR буде використовуватися для отримання інформації про подорожі вже у 2018 році. 50% вважають, що VR та AR будуть інтегровані в одному пристрої, що об'єднає окуляри для AR і вбудовані функції VR.

 

Людство зіткнеться з трьома парадоксами: мобільності, ізоляції і соціальної інтеграції.

 

Поширенню віртуальної реальності перешкоджають недостатня мобільність, громіздкість пристроїв та нерівномірність покриття. Крім того, проблемою є відчуття нудоти, яке виникає під час використання деяких VR-додатків.

 

Маніпулювання думками

Чи може VR негативно впливати на суспільство? Майже третина користувачів згодна з тим, що віртуальна реальність соціально небезпечна. Люди можуть почати відчувати неприязнь до фізичної реальності і соціальних відносин.

Крім того, завдяки реалістичності та великій глибині занурення VR може бути використана злочинцями для маніпулюванням мозком людини.

Учасник однієї з дискусій у групі VR стверджував: "VR може мати негативний вплив, бо ви можете контролювати чиїсь думки, демонструючи їм деякі негативні візуальні ефекти". Наприклад, насильницька відеогра може змусити відчути себе вбивцею. Деякі розробники VR-технологій уже висловлюють такі побоювання.

Коли технологічні проблеми будуть подолані, а гарнітури стануть менш громіздкими, соціальні ризики ескапізму (втеча від життя) та індивідуалізму можуть зникнути. У такому світі користувачі не обов'язково знатимуть, де вони перебувають: у віртуальному чи фізичному світах.

Источник: Економічна правда

Переслать ссылку на эту страницу Переслать ссылку на эту страницу
Вызвать окно печати / Распечатать Вызвать окно печати / Распечатать


В раздел Телекоммуникации

Предыдущие материалы
• 16 августа 2017 11:44
Новый глава lifecell о конкурентах, 4G и планах развития компании
• 14 августа 2017 11:33
Четвертое поколение. Что даст украинцам 4G-связь
• 08 августа 2017 10:51
Топ-10 корисних Telegram-ботів для українських користувачів
• 04 августа 2017 11:50
Капіталізм у стилі Google проти капіталізму в стилі Apple
• 04 августа 2017 10:14
VPN — техника, которую боятся властители
• 03 августа 2017 12:42
Грані 5G: невдовзі люди не відрізнятимуть віртуальний світ від фізичного
• 01 августа 2017 16:07
Як Рада хоче врегулювати діяльність інтернет-магазинів
• 01 августа 2017 14:02
15 кроків, без яких Україні не вижити в кібервійні
• 27 июля 2017 19:09
Facebook сообщил о резком скачке прибыли
• 25 июля 2017 13:24
Новий мобільний оператор в Україні: чого чекати від LycaMobile

Все статьи »Поиск по сайту

Расширенный поиск


НОВОСТИ / Телекоммуникации

15 августа 2017 14:05 Александр Кузик, Electrolux: «Люди начали более сознательно подходить к вопросам сбережения ресурсов»


15 августа 2017 13:39 Юрий Прудиус, WOXAPP: «Если хотите грамотно оптимизировать логистический бизнес, начните с минимума»


03 августа 2017 23:25 Алексей Гарусов, Sigma mobile: «Готовим анонс телефона-поплавка»!


03 августа 2017 23:17 Защищенный и мощный X-treme PQ28 — новый смартфон от Sigma mobile


02 августа 2017 12:40 Онлайн сервис E-DOC, как мультитул для любого бизнеса


28 июля 2017 13:27 Компания EDG GROUP — дистрибутор COUGAR в Украине


25 июля 2017 00:14 Romsat 48FSMG4860T — новый 48-дюймовый SMART-TV


25 июля 2017 00:11 Новинки BERG — усилители и вызывная станция


15 июля 2017 07:50 Romsat начал продажи модулей CWDM


14 июля 2017 06:24 Новинки BERG — регуляторы громкости PR-06/36/50N и усилитель RAMLU-30M

Все новости »ИНТЕРЕСНЫЕ ФАКТЫ
Загрузка ...

Информер, RSS-ленты, прием пресс-релизов, перепечатка материалов   |   Купить рекламное место   |   Редакция, контакты, вакансии

© 2005 www.economica.com.ua

"Экономика" приветствует републикации своих материалов с обязательной ссылкой на источник в виде текстовой строки вида “Источник www.economiсa.com.ua” и ссылки на данный портал.

Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентство "Українські Новини", в каком-либо виде строго запрещено

Rambler's Top100


строительная бригада бесплатные объявления