11 октября 2018 20:25

Україна отримала рішення про надання Томоса

Україна отримала рішення про надання Томоса

Вселенський Патріархат продовжує процедуру надання Томосу про автокефалію Українській православній церкві.

Відповідне рішення затверджено Синодом 11 жовтня у Стамбулі, повідомляє Укрінформ.

“Поновити вже прийняте рішення, щоб Вселенський Патріархат приступив до надання Автокефалії церкви України”, — йдеться в заяві.

Президент України Петро Порошенко також заявив, що Україна отримала Томос.

«Те, про що мріяли покоління українців та молилися сучасники – нарешті сталося: Україна отримала Томос. Це – перемога України, наша спільна перемога!», - написав президент у Twitter.

 

Україна має позитивне рішення Вселенського Патріарха і Синоду про Єдину Помісну Православну Церкву!

Те, про що мріяли покоління українців та молилися сучасники – нарешті сталося: Україна отримала Автокефалію.

Це – перемога України, наша спільна перемога! pic.twitter.com/2wwU600xY1

— Петро Порошенко (@poroshenko) 11 жовтня 2018 р.

 

 

Окрім того, Синод прийняв офіційно підтвердив задоволення апеляції Філарета про зняття з нього анафеми. Раніше стало відомо, що Синод Вселенського патріархат зняв з предстоятеля Української православної церкви Київського патріархату Філарета анафему та визнав незаконною анексію Київської митрополії у 1686 році. Про це повідомив у Twitter речник УПЦ КП Євстратій Зоря, посилаючись на інформацію поінформованих джерел. «Гарні новини з Синоду. З кількох джерел надійшла інформація про два очікуваних рішення Синоду Вселенського патріархату. Перше - про задоволення апеляції патріарха Філарета. Друге - про визнання незаконною анексії Київської митрополії у 1686 р.”, - написав Зоря. Речник додав, що тепер чекатимемо на офіційне підтвердження. Як повідомлялося, раніше патріарх Філарет звернувся з апеляцією до Вселенського патріарха, як до найвищої апеляційної інстанції у церковних судових суперечках, про скасування анафеми, накладеної Російською церквою.

 

 

Posted by Ecumenical Patriarchate on Thursday, October 11, 2018

 

Автор
День
Источник