05 сентября 2019 11:17

В Україні почав роботу Антикорупційний суд

В Україні почав роботу Антикорупційний суд

З дня початку роботи суду корупційні кримінальні провадження, як нові, так і ті, що вже слухаються в інших судах, повинні бути передані в Антикорупційний суд.

Вищий антикорупційний суд України розпочав свою діяльність. Як повідомляв УНІАН, Верховна Рада 7 червня 2018 року ухвалила президентський закон про Вищий антикорупційний суд. 

Законом встановлюється, що Вищий антикорупційний суд є постійно діючим вищим спеціалізованим судом у системі судоустрою України. 11 квітня цього року судді Вищого антикорупційного суду та Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду склали присягу. 7 травня судді ВАСУ обрали головою Вищого антикорупційного суду суддю Олену Танасевич, її заступником - суддю Євгена Крука.

Президент Володимир Зеленський пропонує Верховній Раді зосередити Вищий антикорупційний суд виключно на справах топ-корупції. Це передбачено президентським законопроектом №1025 «Про внесення зміни до закону України «Про Вищий антикорупційний суд» (щодо початку роботи суду)», зареєстрованим у парламенті 29 серпня та визначеним главою держави як невідкладний. Згідно з пояснювальною запискою до документу, початок роботи Вищого антикорупційного суду має завершити становлення системи антикорупційних органів в Україні.

 

Автор
УНІАН
Источник