12 октября 2018 10:46

США відкидають ініціативу РФ про референдум в Донбасі

США відкидають ініціативу РФ про референдум в Донбасі

Правових основ для проведення такого референдуму немає ні в українській Конституції, ні в Мінських угодах.

Волкер нагадав, що через російську агресію багатьом жителям Донбасу довелося покинути свій дім

Сполучені Штати Америки відкидають ініціативу Російської Федерації про проведення "референдуму" щодо статусу Донбасу, оскільки він суперечить Конституції України і Мінським угодами. Про це в четвер, 10 жовтня, під час брифінгу в Брюсселі заявив спеціальний представник Державного департаменту США по Україні Курт Волкер.

"США відкидають ініціативу про референдум. Немає жодних правових основ для цього в Конституції України та Мінських угодах", - заявив Волкер.

Він також попросив врахувати і той факт, що саме через агресію Російської Федерації більш ніж мільйону людей з Донбасу довелося покинути свої будинки.


Нагадаємо, у липні авторитетне американське видання Bloomberg повідомило з посиланням на джерела, що президент РФ Володимир Путін розповів на зустрічі з дипломатами про своє рішення провести "референдум" у ОРДЛО. За його словами, цю пропозицію він озвучив у ході переговорів з президентом США Дональдом Трампом у Гельсінкі 16 липня. Одне з джерел повідомило, що Трамп попросив Путіна не обговорювати "референдум" на прес-конференції після саміту, взявши час на роздуми.

МЗС України категорично відкинуло ідею проведення ще одного псевдореферендума на окупованій території під дулами російських автоматів.

Тим часом офіційний представник Держдепартаменту США Хізер Ноуерт повідомила, що Вашингтон не розглядає можливість проведення в окупованих районах Донбасу псевдореферендума за пропозицією Володимира Путіна.

Автор
Зеркало Недели
Источник