07 февраля 2018 10:24

Державна лісова охорона держлісгоспів Буковини з початку 2018 року провела 97 рейдів з охорони державного мисливського фонду

На Буковині з початку 2018 року силами державної лісової охорони державних лісогосподарських підприємств області проведено  97 рейдів з охорони державного мисливського фонду, складено 16 протоколів про правопорушення.
Патрулювання проводиться з метою посилення охорони державного мисливського фонду та боротьби з браконьєрством. За результатами роботи складено 14 протоколів державною лісовою охороною та один протокол користувачем мисливських угідь – громадською організацією УТМР за ч.1 ст. 85 «Правопорушення правил використання об’єктів тваринного світу» Кодексу України про адміністративні правопорушення. Також, два протоколи за ч. 2 ст. 85 цього ж Кодексу (незаконно добута або поранена тварина) направлено до суду.
- До адміністративної відповідальності притягнуто 15 осіб державною лісовою охороною, один правопорушник за фактом браконьєрства притягнутий до відповідальності за рішенням суду, ще одна справа наразі знаходиться у судовому розгляді. Накладено 15 штрафів у розмірі 6 тисяч 936 грн. Основні порушення – полювання та використання зброї без відповідного дозволу, на заборонених для добування тварин, у заборонених місцях та у заборонений час, допуск собак у мисливські угіддя, – зазначає головний спеціаліст відділу лісового господарства та мисливства Чернівецького ОУЛМГ Василь ГАВ’ЮК.
Слід зазначити, що при кожному лісогосподарському підприємстві області створені і діють рейдові бригади з охорони державного мисливського фонду, очолювані головними лісничими і головними мисливствознавцями держлісгоспів. До складу бригад увійшли інженери лісових відділів, майстри лісу із залученням працівників правоохоронних органів, користувачів мисливських угідь, громадських мисливських інспекторів та представників ЗМІ. Рейдами охоплена вся територія мисливських угідь області.
За інформацією Державного агентства лісових ресурсів України минулого року співробітники державної лісової охорони державних лісогосподарських підприємств та Чернівецького обласного управління лісового господарства склали 41 протокол про адміністративні правопорушення, притягнули до адміністративної відповідальності за порушення законодавства у галузі мисливського господарства і полювання 41 особу.
На правопорушників накладено адміністративні стягнення у вигляді трьох попереджень та 38 штрафів у розмірі 19,3 тис грн. З них 17 тис 271 грн сплачено добровільно.