19 февраля 2018 16:34

Навесні 2018 року Бершадський лісгосп створить 70 га лісів

Наразі лісистість Бершадщини складає 11,2%. Для того, щоб мати оптимальні для регіону 15%, потрібно відтворити ще понад 5 тисяч гектарів нових лісів.

За минулі 70 років на  території Бершадського держлісгоспу було відновлено 7536 га лісових культур та створено 2287 га нових лісів.

Потужності державного підприємства «Бершадське лісове господарство» спрможні забезпечити у цьому році посів та посадку лісу у держлісфонді та захисних насаджень.
Минулого року лісівники ДП «Бершадський лісгосп» заготовили 8803 кг лісового насіння, виростили 1 млн. шт. посадкового матеріалу, зокрема дуба звичайного – 536 тис. шт., дуба червоного – 49 тис. шт., горіха чорного – 90 тис. шт. 
Як повідомляє Державне агенство ліісових ресурсів України, цьогоріч у ході весняної лісокультурної кампанії бершадські лісівники створюватимуть лісові культури з головною породою дубом звичайним, вводячи також в рядки черешню та липу, таку рідкісну породу як берека лікарська та інтродуцент горіха чорного.
Лісництва повністю готові до проведення весняної лісокультурної кампанії, виконання поставлених завдань, проведення лісовідновлення і планують в 2018 році створити не менше 67 га лісових культур на землях державного лісового фонду та 3 га захисних насаджень на землях, не придатних для ведення сільгоспвиробництва, на території Ободівської сільської ради Тростянецького району.