20 февраля 2018 16:41

Лісівники Закарпаття звернулися до громадян: Збережемо первоцвіти!

Щороку у весняний період проводиться акція «Первоцвіт - 2018», яка спрямована на збереження ранньовесняної флори під час вегетаційного періоду.

За інформацією Державного агентства лісових ресурсів України, до акції залучаються працівники Національної Поліції, громадські інспектори з охорони довкілля, державна лісова охорона лісгоспу та представники органів виконавчої влади.

Для збереження первоцвітів фахівці звертаються до мешканців з проханням проявляти екологічну свідомість та не купувати, не продавати і не зривати весняних квітів. Адже первоцвіти: шафран Гейфеля (Crocus heuffelianus Herb), підсніжник білосніжний (Galanthusnivalis.L.), нарцис вузьколистий (Narcissjs angustifolius Curtis), білоцвіт весняний (Leucojum vemum L.), та сон-трава біла (Pulsatilla albaReichenb) занесені до Червоної книги України є рідкісними і перебувають під загрозою зникнення.

Важливо пам'ятати, що порушенням вважається не лише вилучення рослин з природного середовища та продаж, а й придбання рослин.
На громадян, які незаконно збиратимуть й реалізовуватимуть первоцвіти, будуть складені протоколи про адміністративні правопорушення.

За порушення вимог природоохоронного законодавства передбачена відповідальність, що тягне за собою накладення штрафу від 340 до 850 грн. із конфіскацією об’єктів рослинного світу.  

Ті самі дії, вчинені щодо об’єктів рослинного світу, які перебували в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, занесених до Червоної книги України, або які охороняються відповідно до міжнародних договорів України, тягнуть за собою накладення штрафу від 1700 до 3655 грн. із конфіскацією об’єктів рослинного світу. Також передбачене відшкодування в державну казну за одну знищену рослину, яке становить від 49 до 62 гривень.