01 марта 2018 13:00

Місія ФАО вивчала питання масового всихання лісів

У жовтні минулого року Державне агентство лісових ресурсів України разом з Міністерством лісового господарства Республіки Білорусь, звернулися до Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН з проханням надати допомогу у реалізації проекту, спрямованого на попередження та ліквідацію наслідків всихання лісів. У 2017 році місія ФАО перебувала у республіці Білорусь, де вивчала походження та динаміку поширення цього явища.

Для ознайомлення з ситуацією днями до ДП "Іванківський лісгосп" завітали представники ФАО: доктор Широма Сатьяпала – фахівець з всесвітнім досвідом визначення причин та поширення хвороб лісів, Норберт Бінклер– фахівець з лісового господарства регіонального представництва ФАО по Европі та центральній Азії, Едвард Хохбичлер – доцент Університету природних ресурсів у Відень. Делегацію супроводжували представники ДСЛП "Харківлісозахист" – Катерина Давиденко та УкрНДІЛГА – Ольга Зінченко.

За інформацією Державного агентства лісових ресурсів, представники ФАО були ознайомлені зі станом лісів, зокрема, на Київщині, факторами, які на думку фахівців приводять до враження та як наслідок – всихання деревостанів.

Гостей ознайомили з особливостями ведення лісового господарства у лісгоспі, наочно було продемонстровано масштаби враження лісів, також було зазначено, що проблема набула міжнародного масштабу, тому для комплексного вивчення та пошуку шляхів запобігання "біологічній пожежі" лісівники активно залучають науковців і фахівців всіх рівнів.

За результатами зустрічі представниками ФАО будуть надані рекомендації щодо стратегії з профілактики та ліквідації наслідків.