27 февраля 2018 17:37

ДП «Коростенське лісомисливське господарство» заготовлено 5 тон шишки сосни

Створення лісових культур починається із заготівлі лісового насіння. Цими днями у розпалі заготівля та переробка шишок хвойних порід.

Наразі працівниками Державного підприємства «Коростенське лісомисливське господарство» заготовлено 5000 кг шишки сосни та 250 кг шишки ялини. Урожай був зібраний на ділянках, де ростуть найкращі високо бонітетні дерева, які, відповідно, й дають гарне насіння. Площа таких ділянок по підприємству становить 12 га.

Як повідомляє прес-служба підприємства, разом заготовлено 5250 кг шишок хвойних порід, після чого шишки було відвезено на переробку до власної шишко сушарки, яка розташована на території  Ушомирського лісництва.

Цікаво знати, що з однієї середньої шишки сосни звичайної можна добути  від 12 до 22 насінин, із яких лише дві третини -  життєздатні, а решта насіння некондиційне, а зі 100 кілограмів шишок можна отримати лише трішки більше 1 кг  насіння.

В результаті, від переробки, фахівцями нашого підприємства, отримано 50 кг насіння сосни звичайної та 5 кг ялини європейської, після чого контрольний зразок від заготовленої партії насіння буде направлено до Вінницької лісонасінневої інспекції для визначення кондиційності насіння та класу якості.

Зберігається такий скарб у скляних закоркованих 10-літрових бутлях. У кожному бутлі вміщається майже два мільйони насінин! І все це – майбутні дерева.