28 февраля 2018 16:15

Продовження українсько-швейцарської співпраці

В Національному лісотехнічному університеті України відбувся міжнародний швейцарсько-український семінар «Визначення можливостей зеленої енергії для Українських Карпат з біофізичної та соціально-економічної перспективи».

В семінарі взяла участь академічна спільнота університету: викладачі, студенти, аспіранти трьох науково-навчальних інститутів (НН ІЕЕМ, НН ІДТД, НН ІЛСПГ). Також до роботи долучились представники партнерських установ – Dr. Astrid Bjoernsen Gurung, Інститут снігу, лісу і ландшафтів (WSL), Швейцарія, Dr. Heino Meessen, Центр сталого розвитку й охорони довкілля (CDE) Бернського університету, Швейцарія, Радміла Устич, яка представляла Агентство сприяння сталому розвитку Карпатського регіону  «ФОРЗА».

Одне із завдань дослідницького проекту «Енергетичні альтернативи», фінансованого швейцарським секретаріатом з досліджень, освіти та інновацій (SBFI) в рамках українсько-швейцарського співробітництва у дослідженні лісів, – це спрямування на використання енергії деревини в Українських Карпатах.

Цей проект «Енергетичні альтернативи» розпочався 1 січня 2017 року і завершиться 31 грудня 2020 року. Він ґрунтується на міжгалузевому та міждисциплінарному системному аналізі області дослідження, який використовують для оцінки значення та потенціалу деревини як джерела енергії з екологічної, економічної та соціальної точок зору. Проект реалізується на базі трьох Карпатських областей: Львівської, Закарпатської та Івано-Франківської і націлений на підтримку переходу українського гірського регіону до надійного незалежного енергопостачання в майбутньому шляхом пошуку можливостей ефективного використання місцевих відновлювальних джерел енергії.

Як повідомляє сайт Національного лісотехнічного університету України, у рамках проекту було проведено декілька міжнародних семінарів, Зокрема в НЛТУ України, Трансільванському університеті м. Брашов, Румунія, і в рамках Конгресу ЮФРО, Фрайбург, Німеччина. Перші дослідження можливості використання деревини як джерела енергії в умовах Карпатського регіону, рушійні сили і перешкоди до розвитку цього процесу досліджували магістранти НН ІЕЕМ і НН ІДТД, проводячи власні дослідження під керівництвом проф. Кійка О.А., проф. Соловія І.П., доц. Загвойської Л.Д. і доц.Максимів Л.І.

На останньому семінарі учасники проекту провели оцінку перших його напрацювань: підсумували результати досліджень, проведених у рамках дипломних робіт магістрів, розглянули подання на конкурс кращих практик, ідей та інновацій у використанні деревини для енергії на території Львівської та Закарпатської областей.Також визначили пріоритети та уточнили кроки, які мають бути прийняті в 2018 році – це нові кандидатські дисертації, розробка навчальних програм, тиждень зеленої енергії та інші.