28 февраля 2018 17:22

Федеральний штаб з гасіння лісової пожежі відзвітував про запобігання підпалів сухої трави

Поточний рік характеризується низьким рівнем снігового покриву і активного вітрового  навантаження в регіонах півдня Сибіру і Далекого Сходу, що створює сприятливі умови для виникнення раніше звичайних термінів пожеж на природних територіях в результаті порушень правил пожежної безпеки, в тому числі несанкіцонірованних випалювань сухої трави, про це інформує Федеральне агентство лісового господарства РФ.

З початку поточного року на території Приморського та Забайкальського краю, Республіки Бурятія, ІСДМ-Рослесхоз зареєстровані термо-точкі, ідентифіковані регіональними диспетчерськими службами лісового господарства, як діючі на землях сільгосппризначення і інших категорій. Найбільша кількість таких термо-точок припадає на Приморський край.

Протягом січня-лютого 2018 року в результаті підпалів сухої трави, що проводяться місцевим населенням,  виникло 5 лісових пожеж на території Приморського краю і 1 лісова пожежа на території Забайкальського краю. 1 лісова пожежа в Забайкальському краї і 2 лісових пожежі в Приморському краї стали великими, так як вогонь від сухої трави на суміжних з лісом територіях зайшов в лісовий фонд широким фронтом.

27 лютого 2018 року відбулося засідання Федерального штабу з координації діяльності по гасінню лісових пожеж. У роботі штабу взяли представники Федерального агентства лісового господарства, Департаментів лісового господарства по Сибірському і Далекосхідному федеральних округах, ФБУ «Авіалесоохрана», Міноборони Росії, Мінприроди Росії, МНС Росії, Росгідромету, лісових відомств Приморського, Забайкальського країв, Республіки Бурятія, Амурської області і Єврейської автономної області.

В ході роботи Федерального штабу відзначено, що з урахуванням створених погодних умов, несприятливих прогнозів розвитку пожежної обстановки з урахуванням людського фактора, регіональним лісовим відомствам Забайкальського, Приморського країв, Республіки Бурятія, Амурської області і Єврейської автономної області необхідно максимально прискорити темпи підготовки до пожежонебезпечного сезону і звернути особливу увагу на виконання вимог пожежної безпеки на суміжних з лісом землях сільгосппризначення, держземрезерву, транспорту, населених пунктів та інших категорій.

Регіональним лісовим відомствам доручено ініціювати засідання регіональних Комісій з ЧСіПБ з питань своєчасного прийняття комплексу заходів щодо припинення палів трави і в цілому по забезпеченню пожежної безпеки на землях сільгосппризначення, населених пунктів, держземрезерву, транспорту та інших категорій.

Департаментам лісового господарства по Сибірському і Далекосхідному федеральних округах доручено посилити контроль над проходженням процедури дізнання за фактами виникнення лісових пожеж в Забайкальському і Приморському краях.

Рішенням Федерального штабу з гасіння лісових пожеж для запобігання спалаху палів сухої трави і переходу вогню на лісові території вирішено доручити органам влади регіонів півдня Сибіру і Далекого Сходу оперативно прийняти комплекс вичерпних заходів.