28 апреля 2021 11:15

Годовой тариф на газ: как украинцы будут платить с 1-ого мая

С 1 мая 2021 года украинских потребителей переведут на годовые тарифы. Все газопоставляющие компании  должны опубликовать свои тарифы

Годовой тариф на газ: как украинцы будут платить с 1-ого мая

За даними “Нафтогазу України”, річний тарифний план “Фіксований” складатиме 7,96 гривні за метр кубічний. Термін його дії до 30 квітня 2022 року.

“Нинішні клієнти будуть автоматично переведені на тарифний план “Фіксований” з 01 травня 2021 року (згідно рішення НКРЕКП №572 від 07.04.2021). Нові клієнти при підключенні до ГК “Нафтогаз України” можуть обрати тарифний план “Фіксований” в заяві на приєднання”.

Варто зазначити, коли постачальник встановить ціну, протягом року він не зможе її підвищити — лише знизити.

Коли постачальники опублікують свої ціни, тоді споживачі зможуть обрати собі найбільш вигідну пропозицію і підписати з ним договір.

Тарифи інших компаній
Дві компанії з Маріуполя: ТОВ “Маргаз” – 12,58 грн/куб.м на рік і 9,9 грн/куб.м на травень; ТОВ “Азовгаз” – відповідно 12,9 грн/куб.м і 10,4 грн/куб.м (з ПДВ).

Компанія “Йе Енергія” Дмитра Фірташа – тариф “Твій газ річний” складатиме 7,99 грн/куб.м (з ПДВ).

Ця компанія є гуртовим постачальником для “Твій Газзбут” – під цим брендом працюють 16 регіональних компаній: “Вінниця Газзбут”, “Волинь Газзбут”, “Дніпропетровськ Газзбут”, “Закарпат Газзбут”, “Запорож Газзбут”, “Івано-Франківськ Газзбут”, “Житомир Газзбут”, “Кіевобл Газзбут”, “Львів Газзбут”, “Миколаїв Газзбут”, “Рівне Газзбут”, “Суми Газзбут”, “Харків Газзбут”, “Хмельницьк Газзбут”, “Чернівці Газзбут”, “Чернігів Газзбут”.

З 1 травня 2021 року ціна у тарифі “Твій газ Річний” (базова річна пропозиція) складає 7,99 грн за кубометр.

ТОВ “Чернівецька обласна енергопостачальна компанія” – річний тариф – 13,5 грн/куб.м з ПДВ та транспортуванням.

ТОВ “Житомирська обласна енергопостачальна компанія”, Херсонська обласна ЕК – 13,5 грн за кубометр.

Як сплачувати за газ з 1 травня


Нарахування буде як і раніше – кожен місяць за попередній до 25 числа. Тарифи на розподіл (окрема платіжка) залишаються колишніми – максимум 1,79 гривень за кубометр.

Нагадаємо, що регулятор НКРЕКП 7 квітня вніс зміни в правила і типовий договір постачання природного газу, згідно з яким постачальники газу зобов’язані до 25 квітня оприлюднити на своїх вебсайтах ціну газу і іншу інформацію про річну пропозицію.

“Тарифна” комісія (НКРЕКП) анулювала ліцензію ПАТ “Донецькоблгаз” за порушення законодавства та зловживання під час постачання природного газу.