27 февраля 2018 16:19

Загальні обсяги відтворення лісів на Львівщині цього року запроектовані на площі 2124,7 га.

Днями відбулося засідання колегії Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства, яке провів начальник управління Анатолій Дейнека. Участь у засіданні взяли члени колегії та директори державних лісогосподарських підприємств. 

На колегії розглянуто низку важливих питань діяльності підприємств управління. З першого питання порядку денного виступив перший заступник начальника Львівського ОУЛМГ Ярослав Целень, який розповів про основні плани лісовідновлення державних лісогосподарських підприємств на 2018 рік. Він зазначив, що всі держані лісогосподарські підприємства управління склали проекти лісових культур та природного поновлення на 2018 рік, які були розглянуті та схвалені лісокультурною радою при Львівському ОУЛМГ.

Як повідомляє Державне агентство лісових ресурсів, загальні обсяги відтворення лісів поточного року на Львівщині запроектовані на площі 2124,7 га. Зокрема створення лісових культур на площі 991,4 га (47%) та природне відновлення на площі 1133,3 га (53%). Для створення лісових культур 2018 року восени минулого року проведено підготовку ґрунту на площі 325 га.

В ході колегії директорам підприємств було запропоновано залучати місцеві громади, представників громадських організацій, ЗМІ, органів місцевого самоврядування до виконання робіт з лісовідновлення та реалізації заходів Акції Держлісагентства «Майбутнє лісу у твоїх руках».

У підсумку було зазначено, що лісівники до цього питання мають підійти з професійної точки зору та забезпечити відтворення лісів, надати суспільству повну інформацію про стан лісовідновлення. Для покращення лісокультурного виробництва голова колегії запропонував провести інвентаризацію наявних об’єктів постійної лісонасіннєвої бази, із залученням фахівців і науковців Національного лісотехнічного університету України та УкрНДІгірліс. Також було наголошено на якісному проведенні лісокультурних робіт в стислі агротехнічні терміни.

На колегії також обговорено питання про міжнародну діяльність Львівського ОУЛМГ та підвідомчих підприємств. Зокрема зазначено, що у 2017 році відбулось знайомство та обмін досвідом лісівників Львівщини з досвідом лісорозсадницького виробництва Польщі та Латвійської Республіки. Зокрема, відповідно до Програми співробітництва Україна-Латвія в галузі агропромислового комплексу у 2018 році передбачено навчання спеціалістів ДП «Львівський лісовий селекційно-насіннєвий центр» технології вирощування садивного матеріалу із закритою кореневою системою. Очікуваним результатом є реалізація проекту будівництва контейнерного лісового розсадника з вирощування садивного матеріалу із закритою кореневою системою в ДП «Львівський ЛСНЦ».