11 марта 2019 15:40

Битва за друге місце. Чому Азов ставить на Зеленського

Битва за друге місце. Чому Азов ставить на Зеленського

Ситуація, коли "Національні дружини", які є силовим підрозділом партії "Нацкорпус", яка в свою чергу є політичним крилом "Азова", що є полком МВС, воює на вулицях столиці з поліцією, звичайно, виходить за межі формальної логіки. Але до політичної шизофренії нам не звикати
 
На сьогоднішній момент вся соціологія показує, що після першого туру, якщо все йтиме так як зараз, всі три головні кандидати отримають приблизно однаковий результат. Судячи з усього, Зеленський матиме певний відрив і посяде перше місце. А от хто буде другим просто незрозуміло. І Тимошенко, і Порошенко мають однакові шанси і все йде до того, що їх може відділити долі процента.

Вже зараз чітко видно, що наступні кілька тижнів на перший план передвиборної гонки вийде "вулиця", яка буде воювати з Порошенком в усіх його поїздках. І в разі виходу в другий тур діючого Президента під АП знову горітимуть шини. Чи зможе АП організувати таку саму свою вулицю поки незрозуміло.

Але чим принципово ця ситуація буде відрізнятися від попередніх революцій? У суспільстві немає чіткого розколу на добро і зло. І при правильній інформкампаніі, якщо буде політична воля і підтримка телеканалів, не так складно перевести всі стрілки на організаторів і натхненників нинішніх заворушень. Але поки, все виглядає так, що телеканали (їх власники) не готові іти ва-банк. Вони, за винятком "1+1", будуть підтримувати всіх трьох кандидатів. Але при цьому, при збереженні нинішніх вводних, кияни навряд чи вийдуть на вулиці.

А тепер найголовніше: як будуть розвиватися події далі?

Перший базовий варіант: вибори будуть заблоковані в судах. Поки все виглядає так, що це один із головних сценаріїв для ляльководів. Точніше, будь-яке рішення суду, а воно, згідно закону, має бути прийняте в дуже короткий термін, означатиме, що той, хто програє почне сіяти зраду. Недовіра до судів настільки висока, що будь-яке рішення буде сприйматися як напівлегітимне. Вийти з цієї ситуації можна буде лише за умови, що той, хто програє визнає свою поразку. І, що не менш важливо, за умови певного пакту еліт. Зараз про цей пакт ніхто навіть не заікається. А це значить, що всі існуючі групи еліт не готові до того, щоб сісти за стіл переговорів і проговорити майбутні правила гри. Фаворити вважають (в усякому разі так здається), що переможець хоче забрати все.

За цих обставин, другий тур має всі шанси перетворитися на бенефіс Зеленського, який стоятиме над сутичкою тих, хто посяде друге і третє місця. І за цих обставин, вулиця гратиме свою допоміжну роль створення телевізійної картинки. Але організатори вулиці не розуміють (не хочуть зрозуміти), що всі ці шинні історії на вулиці ніяк не торкатимуться головної рушійної сили виборів - киян. Останні не підуть на третій майдан заради перемоги Зеленського. Навіть в разі його теоретично можливої поразки.

Але є ще один момент - ми поки навіть не розуміємо, як зреагують кияни і та сама умовна вулиця на перші кроки президента Зеленського і особливо, його можливі загравання з Путіним. Націоналістичний Азов просто не може мовчати, якщо Зеленський піде на переговори, які означатимуть федералізм і втрату державності. Розкачка вулиці під Зеленського може зіграти з ним фатальну гру.

Власне, тут ми підходимо до ключових викликів держави і, головне, чи є на них відповідь у фаворита гонки.

Окрім питання переговорів з РФ є ще низка питань, які треба озвучити вже зараз:

⁃ Як оплатити 400 млрд боргів цього року без МВФ - переговори з РФ заблокують переговори з МВФ.
⁃ Що робити з ГТС, якщо РФ справді відмовиться від транзиту через Україну (в такому випадку ми навіть не розуміємо, як ми будемо забезпечувати газом південний-схід). Це, між іншим, головна страшилка (крім війни), яку росіяни будуть просувати. 
⁃ Як не допустити розгул корупції силовиків, яка стає однією з ключових загроз державної безпеки?
⁃ Як уникнути глобального переділу "пирога" переможцями, що може призвести до зростання рівня державного рейдерства з подальшим глобальним закриттям бізнесів у реальному секторі?
⁃ Як чесно провести парламентські вибори?

Ці питанння зараз ніхто не обговорює, а вони важливі за будь-якого результату виборів. Особливо, зваживши на можливість штучної розкачки ситуації в столиці.

Чи можливий позитивний вихід із нинішньої, багато в чому патової ситуації?

Зараз ті, хто вважають себе уже переможцями впевнені, що вони доводі легко перегрупують під себе державний апарат і , перш за все, силовиків. Частково поки праві, бо рівень корупції на всіх рівнях цих органів настільки високий, що це відносно нескладно зробити. Але ключове питання, яке може призвести до реальної турбулентності - війна з РФ. Будь-які реальні кроки по переговорам на російських умовах призведуть до колосальних збурень. В тому числі і серед силовиків. Люди, звичайно, стомилися від війни. Але люди не хочуть поразки.

Власне, це головне питання перших місяців після виборів. Хто б не став переможцем має дати відповідь на питання, наскільки далеко він може піти в питанні вирішення питання окупованих територій. Відхід від нинішнього статусу-кво, має всі шанси перейти в Майдан-3. Тому, коли ми говоримо про майбутні вибори, ми маємо пам"ятати перш за все саме про це.