06 февраля 2018 16:36

Фахівці перевірили санітарний стан хвойних насаджень природно-заповідного фонду в межах ДП "Білоцерківський лісгосп"

Спеціалісти відділу лісового господарства державного підприємства «Білоцерківське лісове господарство» провели рекогносцирувальне  лісопатологічне обстеження  хвойних насаджень об’єктів природно-заповідного фонду (ПЗФ).
Комплекс природних чинників, сформований під  впливом кліматичних змін в нинішньому десятилітті призвів до волого-дефіциту, пошкодження насаджень буревіями та снігопадами і як наслідок  неконтрольованого спалаху наростання чисельності стовбурових шкідників.  
Ознаки погіршення санітарного та лісопатологічного стану було зафіксовано в соснових та ялинових насадженнях у ПЗФ Сквирського та Володарського лісництв.
Про це повідомляє Державне агентство лісових ресурсів України.
У лісовому заказнику місцевого значення «Пустоварівка» Сквирського лісництва невідкладних заходів з поліпшення санітарного стану потребують насадження на площі 10.6 га,  у ботанічній пам’ятці природи місцевого значення на території урочища «Пархомівська дача» Володарського лісництва на площі 6,2 га, а у лісовому заказнику місцевого значення «Михайлівська дача» Володарського лісництва на площі 69,7 га.
Враховуючи високий природоохоронний статус заповідних територій, проведення заходів з поліпшення їх санітарного стану ускладняються цілою низкою бюрократичних перепон, що зводить нанівець старання лісівників. Отримання лімітів на проведення оздоровчих заходів на об’єктах ПЗФ можливе після наукових обґрунтувань, публічного обговорення в пресі та за підтримки органів місцевого самоврядування і небайдужих активістів, що, в свою чергу призводить до затримки виконання нагальних заходів.