
У 2010 році на Китайській національній автомагістралі 110 застрягли тисячі автомобілів, створивши знаменитий затор, який тривав 12 днів і розтягнувся більш ніж на 100 кілометрів.
Цей транспортний хаос залишив свій слід в історії як один із найзначніших дорожніх заторів, які коли-небудь траплялися в людській історії. Про цей випадок пише Oddity Central.
Визначити найдовший затор в історії досить складно, оскільки це залежить від багатьох різних факторів. Наприклад, за даними Книги рекордів Гіннеса, найбільший затор, який коли-небудь фіксувався, стався в 1990 році на кордоні між Східною та Західною Німеччиною, де застрягло 18 мільйонів автомобілів. Якщо ж говорити про протяжність, то затор, що утворився в лютому цього року в Уттар-Прадеші, може вважатися найдовшим в історії, оскільки його довжина сягала 300 км і проходив через кілька округів Мадхья-Прадеша, змушуючи водіїв просуватися зі швидкістю, що нагадувала черепаху, протягом 48 годин. Однак, якщо брати до уваги тривалість, то затор на Китайському національному шосе 110, що тривав цілих 12 днів, не має собі рівних, навіть створивши свою власну імпровізовану економіку.
Почалося все 14 серпня 2010 року, коли поєднання дорожніх робіт і перевантаженості траси перетворило шосе на суцільний затор. Вантажівки, що перевозили вугілля з Внутрішньої Монголії до Пекіна, буквально паралізували рух. Автомагістраль уже була частково перекрита на ремонт, і додатково збільшений потік транспорту перевищив її проєктну пропускну здатність майже вдвічі.
У ситуації, коли транспортні засоби рухалися не більше ніж на один кілометр за добу, учасники затору опинилися в безвихідній ситуації. Люди змушені були жити прямо у своїх машинах посеред безлюдної місцевості, часто страждаючи від нестачі їжі та води. Місцеві мешканці скористалися ситуацією, почавши торгівлю за значно завищеними цінами: пляшка води, яка зазвичай коштувала 1 юань (близько 6 гривень), в умовах пробки продавалася вже за 15 юанів (приблизно 87 гривень).
Незважаючи на зусилля з боку влади щодо розвантаження дороги та переведення руху на нічний час, ліквідація затору зайняла майже два тижні. Через аварійно-логістичну кризу Китай вирішив переосмислити свою стратегію в організації дорожнього руху та вдосконаленні транспортної інфраструктури.
Раніше видання Фокус інформувало про те, що у найбільшій у світі капсулі часу виявили автомобіль. Після півстоліття з моменту закладення було вилучено тисячі артефактів: листи, малюнки, аудіокасети, сімейні реліквії, костюми з минулих епох, а також жовтий Chevy Vega.
Також стало відомо, що в центрі міста обвалилася дорога, а під нею опинилася стародавня лікарня. У самому серці Йорка, на площі Святого Леонарда, несподівано провалився ґрунт, і під асфальтом робітники виявили залишки середньовічної будівлі XII-XIII століть. Тепер археологи ведуть екстрені розкопки, щоб вивчити знахідку.
#вода #Українська гривня #Економіка #Їжа #Китай (регіон) #Машина. #Пекін #Лікарня #Західна Німеччина #Людство #Ґрунт #Вугілля #Середньовіччя #Вантажівка. #Археологічні дослідження #Археологія #Автомагістраль з контрольованим доступом #Транспортна інфраструктура #Затори на дорогах #Рекорди Гіннеса #Chevrolet #Малюнок #Внутрішня Монголія