Росія збільшує свої позиції в Африці - ISW

Російська Федерація активізує свої стратегічні відносини з військовими режимами Альянсу сахельських країн, розширюючи свій вплив на африканському континенті та отримуючи доступ до корисних копалин цього регіону, що містить потенційно значні запаси золота, урану та інших цінних природних ресурсів.

Витрата: ISW

Експерти зазначають, що Росія активно розширює свої стратегічні відносини з військовими режимами Альянсу сахельських держав (AES), об'єднуючи зусилля для підвищення свого впливу на африканському континенті.

3 квітня під час саміту AES у Москві Росія, Малі, Нігер і Буркіна-Фасо уклали угоду про стратегічне партнерство та зміцнення новостворених спільних збройних сил AES. Таким чином, Росія стала першою країною, яка визнала тристоронні об'єднані сили, засновані 6 липня 2024 року.

Згідно з доповіддю: "Російська Федерація та держави, які є членами AES, виявили готовність спільно протистояти регіональній нестабільності та активізувати наявні зусилля у боротьбі з тероризмом. При цьому Росія висловила намір надати сучасну військову техніку та підготовку для формування запланованих об'єднаних сил, які складатимуться з 5000 військових і будуть розгорнуті в центральній частині Сахеля".

Інформація: 3 квітня агентство Bloomberg повідомило, що міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров оголосив про намір РФ залучити військових інструкторів, які вже перебувають у даному регіоні, для організації навчань. Ймовірно, це стосується Африканського корпусу Міністерства оборони Росії, який у 2025 році здійснював транспортування великих партій техніки до Малі через Гвінею.

Росія і AES також домовилися про співпрацю в сферах інфраструктури, торгівлі, економіки, інвестицій і банківської справи.

Дослівно зі звіту: "Підтримка Росією AES є довгостроковим стратегічним зусиллям, спрямованим на просування геополітичних цілей Кремля щодо підриву західного впливу в Африці і загрози південному флангу НАТО, як це регулярно оцінюється в Африканському досьє проєкту "Критичні загрози".

Важлива роль Росії у військовій підготовці та придбанні озброєння для AES може відкрити нові можливості для отримання прибутку через укладення угод про концесії на ресурси. Це надасть Кремлю доступ до регіону, багатого на енергоносії та корисні копалини, який потенційно містить значні запаси золота, урану та інших цінних природних ресурсів.

#НАТО #золото #уран #Росія #Економіка #Інвестиції #Москва #Московський Кремль #Інфраструктура #Bloomberg L.P. #Геополітика #Військові #Африка #Міністерство закордонних справ #Малі #Сергій Лавров #Корисні копалини #Фланг #Міністерство оборони (Росія) #Нігер #Гвінея #Тероризм #Розширений стандарт шифрування #Буркіна-Фасо #Африканський корпус #Сахель

Читайте також

Найпопулярніше
Замкнена вертикаль. Що таке Вищий антикорупційний суд і чому його створення бояться політики?
Запит на справедливість або популізм?
Субсидія за новими тарифами: чи вистачить в бюджеті грошей
Актуальне
Міністерство аграрної політики пропонує підвищити долю вітчизняних продуктів у раціоні українських військових.
"Кошмари Європи стали реальністю": країни ЄС опинилися під загрозою "цунамі" недорогих товарів з Азії | FaceNews.ua: новини України
Китай дав відповідь на тарифи Трампа в умовах падіння фондових ринків: "ринок висловив свою позицію".
Теги