Сполучені Штати прагнуть отримати контроль над українським газопроводом: Reuters оприлюднили подробиці нових вимог.

Між Україною та США тривають переговори щодо угоди про корисні копалини. Новий проєкт документу, який надали Штати, передбачає, що США отримують під свій контроль в том числі український газопровід, через який відбувались поставки російського газу в Європу.

Про це з посиланням на власні джерела повідомляє видання Reuters. "Джерело повідомило, що однією з "пасхалок", знайдених у документі, була вимога США до Міжнародної корпорації фінансування розвитку уряду США взяти під контроль газопровід від російського енергетичного гіганта "Газпром" через Україну до Європи", - йдеться в повідомленні.

Останній проект надасть США привілейований доступ до родовищ корисних копалин України та вимагатиме від Києва розміщувати у спільному інвестиційному фонді всі доходи від експлуатації природних ресурсів українськими державними та приватними компаніями. Запропонована угода, однак, не надасть Україні гарантій безпекиї.

Уряд України залучив юридичну компанію Hogan Lovells як зовнішнього консультанта для угоди в сфері мінералів, інформує джерело. Президент Володимир Зеленський підкреслив, що угода щодо видобутку корисних копалин повинна бути взаємовигідною для обох країн і може бути організована так, щоб сприяти модернізації України.

Високі посадовці України, серед яких прем'єр-міністр Денис Шмигаль та міністр фінансів Сергій Марченко, планують відвідати Вашингтон через два тижні для участі у зустрічах Міжнародного валютного фонду та Світового банку. Зокрема, 25 квітня відбудеться міністерська нарада, присвячена Україні, про що свідчать кілька джерел, обізнаних з цими планами.

Нагадаємо, що 11 квітня українська делегація прибула до Вашингтона для участі в новому етапі переговорів щодо "ресурсної" операції. Українські офіційні особи стверджують, що співпраця з Вашингтоном не вплине на європейський курс країни та не суперечитиме умовам Угоди про асоціацію з Європейським Союзом (ЄС). Ця умова є "першою червоною лінією" для української сторони.

Очікується, що переговори у Вашингтоні триватимуть два дні й матимуть технічний характер. Тому до делегації України не входять топчиновники, які могли б підписати угоду. Так, делегацію очолює заступник міністра економіки з торгівлі Тарас Качка, а в її складі - представники міністерств економіки та юстиції.

Як зазначив народний депутат Ярослав Железняк, укладений Україною 23 березня документ містить 58 сторінок, що свідчить про суттєві зміни у порівнянні з попередньою версією угоди, запропонованою Сполученими Штатами. Головним чином, це вже не меморандум про наміри, а чітко визначений план дій для відповідного фонду, де будь-які зміни можливі лише за згодою американської сторони. "Це не просто рамковий меморандум, а серйозна та детальна угода, і вона не на нашу користь", - підкреслив Железняк.

Однак слід пам’ятати, що це всього лише пропозиція, отримана від США. Наступні обговорення можуть призвести до змін у його змісті. Як зазначив депутат, цей документ ще не отримав затвердження, і в такій формі "він навряд чи буде схвалений в Україні".

Як повідомляв OBOZ.UA раніше, Кабінет міністрів виділив 113 млн грн із резервного фонду держбюджету на підготовку проєкту угоди України та США щодо копалин (т.зв. угоду про рідкісноземельні метали). Гроші буде витрачено на консультаційні послуги.

#Газпром #Reuters #Природний газ #Європейський Союз #Європа #Росія #Економіка #Україна #Уряд України #Київ #Народний депутат України #Володимир Зеленський #Президент України #Гроші #Міністерство (державний департамент) #Міжнародний валютний фонд #Світовий банк #Вашингтон, округ Колумбія #Прем'єр-міністр #Державний бюджет #Природний ресурс #Трубопровідний транспорт #Корисні копалини #Родовище (родовище корисних копалин) #Метал #Hogan Lovells #Угода про асоціацію з Європейським Союзом

Читайте також

Найпопулярніше
Замкнена вертикаль. Що таке Вищий антикорупційний суд і чому його створення бояться політики?
Запит на справедливість або популізм?
Субсидія за новими тарифами: чи вистачить в бюджеті грошей
Актуальне
Сполучені Штати прагнуть отримати контроль над українським газопроводом: Reuters оприлюднили подробиці нових вимог.
"Додав бензин до вогнища". Фінансист детально виклав ключові помилки Трампа у торговельній війні.
Світ на зупинці? Які події відбулися за цей тиждень у контексті переговорів щодо України?
Теги