Експерт зазначила, що Україні не вдасться заповнити брак робочої сили, залучаючи пенсіонерів.

Народжуваність в Україні знижується так само швидко, як і в інших країнах північної півкулі, в той час як тривалість життя не демонструє тенденції до зростання.

Згідно з оцінками спеціалістів Всесвітнього економічного форуму, до 2050 року одна з шести осіб у глобальному масштабі буде старше 65 років. У той же час, в Європі та Північній Америці цей показник може зрости до однієї людини з чотирьох. До цього сценарію також долучиться Україна, яка стикається з проблемами низької народжуваності. Про це йдеться в статті "Сивий -- хіт сезону! Як старіння населення змінює світову економіку і Україну", написаній редакторкою економічного відділу ZN.UA Юлією Самаєвою.

Авторка вказує, що у 2023 році глобальний коефіцієнт народжуваності досягнув середнього рівня 2,3 дитини на одну жінку. Однак ці показники в значній мірі обумовлені підвищенням рівня народжуваності в країнах з низьким рівнем доходу.

"При середньому показнику 2,3 дитини на одну жінку фертильного віку в світі країни з низькими доходами можуть похвалитися показником у 4,6 дитини на жінку, тоді як у багатих країнах і країнах із середніми доходами рівень народжуваності становить 1,4 та 1,6, відповідно. Навіть у країнах з доходами нижче середнього рівень народжуваності стрімко знижується з кінця 80-х -- з 5,4 до 2,7", - вказує Самаєва.

Журналістка додає, що за прогнозами аналітиків за наступні 25 років населення в країнах Африки на південь від Сахари збільшиться на 750 мільйонів і це буде єдиним регіоном, де рівень народжуваності до 2050 року не падатиме.

Замість цього, у країнах "розвиненого світу" спостерігається зниження народжуваності з 1970-х років, і ця тенденція, схоже, продовжиться, хоч і зможе бути частково компенсована зростанням тривалості життя. Прогнозується, що через 25 років у таких країнах, як Японія, Південна Корея та Італія, кожен третій житель буде старшим за 65 років.

"Україна мала би бути у цьому ж синонімічному ряду, бо за рівнем народжуваності має аналогічно низькі показники, але нижча очікувана тривалість життя не пускає", - зауважує Самаєва.

Вона зазначає, що більш активне залучення представників старшого покоління до трудової діяльності для вирішення проблеми нестачі робочої сили в Україні не буде ефективним, оскільки середня тривалість життя в країні залишилася на рівні 68-70 років.

#Європа #Економіка #Україна #Японія #Південна Корея #Народжуваність #Італія #Середня тривалість життя #Африка #Дзеркало тижня. Україна #Північна Америка #Всесвітній економічний форум #Старіння населення #Сахара #Очікувана тривалість життя #Північна півкуля #Максимальний термін служби

Читайте також

Найпопулярніше
Замкнена вертикаль. Що таке Вищий антикорупційний суд і чому його створення бояться політики?
Запит на справедливість або популізм?
Субсидія за новими тарифами: чи вистачить в бюджеті грошей
Актуальне
У Снігурівці планують знищення вибухонебезпечного об'єкта, виявленого поруч із будівлею культурного центру.
Розвиваємо українське: в які проекти готовий вкладати кошти вітчизняний бізнес – Delo.ua
Харківський бізнес: повернення до життя після ракетних обстрілів – ВІДЕО
Теги