
Сьогодні в Україні з'явилося безліч нових продуктів, хоча ще кілька років тому країна виготовляла лише ракету "Нептун", повідомляють у відповідному урядовому відомстві.
У 2024 році Україна у 8 разів збільшення виробництва крилатих ракет порівняно з попереднім роком, а також значно збільшила випуск далекобійних дронів і загальний обсяг озброєнь. Про це заявив міністр стратегічних галузей промисловості Герман Сметанін під час брифінгу до Дня Зброяра, передає "Суспільне".
Як зазначив міністр, торік українська оборонна промисловість продемонструвала безпрецедентне зростання. Якщо ще кілька років тому Україна виготовляла лише одну модель крилатої ракети - "Нептун", то тепер має "дуже багато нових виробів, які забезпечили збільшення обсягу виробництва у вісім разів, в порівнянні з 2023 роком".
Міністерство стратегічної промисловості повідомляє про значне зростання виробництва безпілотників дальнього радіусу дії: в цьому році обсяги їх виготовлення виросли більш ніж удвічі в порівнянні з 2023 роком і в 22 рази в порівнянні з 2022 роком.
Протягом 2024 року в Україні було розроблено 324 нових моделі озброєння. У минулому році вітчизняна промисловість виготовила озброєння на суму 9 мільярдів доларів. Сметаніт підкреслив:
"Цього року ми вже спостерігаємо позитивну динаміку. Наприкінці року ми зможемо забезпечити виробництво військової техніки на суму 35 мільярдів доларів прямо в Україні."
Водночас радник президента України зі стратегічних питань Олександр Камишін зазначив, що на сьогодні вітчизняна оборонна промисловість здатна забезпечити ЗСУ практично всією номенклатурою необхідних військових товарів:
Наразі, за різними оцінками, від 30% до 40% озброєнь, які використовуються на нашому фронті, виготовлені в Україні. Це стало важливою складовою нашої економіки. Наприкінці минулого року значна частина валового внутрішнього продукту вже формувалася завдяки оборонній промисловості. Я переконаний, що після нашої перемоги у війні ми зможемо активно експортувати українське озброєння.
У січні 2025 року міністр стратегічних галузей промисловості України Герман Сметанін оголосив про намір країни залучити до 20 мільярдів доларів для розширення виробництва озброєнь, серед яких будуть дальнобійні ракети, системи протиповітряної оборони і безпілотні літальні апарати.
15 лютого стало відомо, що французька збройова компанія Thales та "Укроборонпром" домовились про створення спільного підприємства.
Віцепрем'єр-міністр, відповідальний за інновації, освітній розвиток, науку та технологічний прогрес, а також Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров повідомив, що в поточному році Сили оборони можуть отримати новітню технологію - дрони, які будуть працювати в єдиному рої.
#Економіка #Україна #Президент України #Експорт #Збройні сили України #Валовий внутрішній продукт #Крилата ракета #Озброєння #Військові технології #Військово-промисловий комплекс #Ракета. #Інновації #Французька мова #Спільне підприємство #Протиповітряна оборона #Дрон #Українська оборонна промисловість #Висадка в Нормандії #Thales Group