
Путін провів зустріч з керівником Північної Кореї Кім Чен Ином.
Яблука з Північної Кореї почали з'являтися в російських супермаркетах, а експортні компанії з КНДР мають намір вийти на російський ринок, повідомляє Financial Times.
LB.UA - для тих, хто здатен на глибокі роздуми.
Станьте нашими партнерами!
Після укладення угоди про стратегічне партнерство між КНДР та Російською Федерацією, комерційні відносини між цими авторитарними державами перейшли на новий рівень. Це також включає підтримку Кім Чен Ина у контексті повномасштабної агресії Росії проти України.
Зокрема, у останні місяці північнокорейські риболовецькі судна з'явилися у водах біля узбережжя Далекого Сходу Росії, а виробники з Північної Кореї, які займаються виробництвом товарів від варення та ковбас до пива та акордеонів, вже зареєстрували свої торгові марки у Федеральній службі інтелектуальної власності Росії.
Повідомляється, що Росія зводить автомобільний міст через річку Тюмень, вартість якого становить 100 мільйонів доларів, уздовж сухопутного кордону між країнами. Також розробляються проекти для відновлення залізничного сполучення протяжністю 10 000 кілометрів між Москвою та Пхеньяном.
Протягом минулого року керівники університетів Північної Кореї відвідували зустрічі зі своїми російськими партнерами у Владивостоку. У той же час, північнокорейські спортсмени брали участь у змаганнях в Росії, а театральні колективи з Росії давали вистави в Пхеньяні.
Ці дії вказують на розширення співпраці між двома державами, яка до цього часу була зосереджена виключно на військовій сфері.
Андрій Ланьков, спеціаліст з Північної Кореї з Університету Кукмін у Сеулі, зазначив, що "якщо раніше країни зменшували значення своєї військової співпраці, то тепер вони прагнуть, щоб світ усвідомлював, що їхні зв'язки ґрунтуються на міцності".
Північнокорейська економіка значною мірою залежить від виробництва вугілля, бетону та промислових пластмас, і її тримають на плаву продукти харчування, паливо та добрива з сусіднього Китаю, її найбільшого торгового партнера.
Не так давно влада Північної Кореї змогла заробити сотні мільйонів доларів США, здійснюючи складні хакерські атаки на криптовалютні гаманці.
На думку Пітера Ворда, дослідника аналітичного центру Інституту Седжонга в Південній Кореї, підтримка з боку Москви здатна справити "досить значний" вплив на економіку Північної Кореї, сприяючи відновленню її гірничодобувної та аграрної галузей.
"Навіть скромні інвестиції в сільську інфраструктуру можуть принести реальну користь для широких верств населення Північної Кореї", - додав він.
У минулому місяці міністр Шойгу повідомив про намір розмістити 6000 військових з Північної Кореї у Курську, серед яких 5000 – це будівельники. На думку Ланькова, це виглядає як "експериментальна перевірка" для визначення можливостей північнокорейських працівників задовольнити великі потреби Росії в робочій силі, а також звільнити людські ресурси для ведення війни.
За даними південнокорейської розвідки, Північна Корея продовжує постачати Росії артилерійські снаряди для підтримки її війни проти України. КНДР могла надати Росії понад 12 мільйонів снарядів калібру 152 мм.
#вода #Росія #Економіка #Україна #Москва #Китай (регіон) #Робоча сила #Машина. #Володимир Путін #Південна Корея #Північна Корея #Оболонка (снаряд) #Будівництво #Військовослужбовці #Курськ #Диктатура #Пхеньян #Сеул #Супермаркет #Військова розвідка #Університет #Кім Чен Ин #Вугілля #Добрива #Пластик #Калібр #Бетон #Пиво. #Владивосток #Міліметр. #Варені #Тюмень