Які багатства накопичили найзаможніші 10 відсотків населення Німеччини?

Свіже економічне дослідження виявило фінансовий стан німецького населення. Економісти відзначають, що з віком німці стають заможнішими.

У німецькому суспільстві багатство розподілено дуже нерівно: 10% найбагатших домогосподарств володіють активами, які перевищують 777 200 євро на кожне. Ці дані були отримані в результаті нового дослідження Інституту німецької економіки (IW), основаного на інформації з опитування, проведеного Бундесбанком.

Медіанний рівень статків домогосподарств у Німеччині досягає 103 100 євро. Це вказує на те, що половина домогосподарств має активи, які перевищують цю суму, тоді як інша половина - нижчі. Автори дослідження зазначають, що медіанний показник є більш "об'єктивним" у порівнянні з середнім арифметичним, оскільки не піддається впливу крайніх значень найбагатших і найбідніших громадян. У розрахунках враховувалися не лише банківські депозити, а й нерухомість, автомобілі, ювелірні вироби, цінні папери та доля у бізнесі, за вирахуванням боргових зобов'язань.

Также рекомендуем ознакомиться с:

Найбагатші 10% домогосподарств мають у власності не менше ніж 777 200 євро чистого активу.

Згідно з даними, отриманими з дослідження Інституту німецької економіки, вік є ключовим фактором, що впливає на рівень добробуту. Серед домогосподарств людей до 35 років медіанні статки становлять 17 300 євро. У той же час, для осіб у віці від 55 до 64 років цей показник досягає 241 100 євро, що є найвищим значенням серед усіх вікових категорій. Люди старше 75 років, в середньому, мають менші активи - 172 500 євро, оскільки починають витрачати свої заощадження на пенсії.

Фахівці роз'яснюють цю різницю наступним чином: процес накопичення капіталу займає багато років. Зазвичай, найбільші багатства накопичуються лише до завершення активної кар'єри.

Фахівці IW відзначають, що наявність власного житла суттєво впливає на накопичення статків. У категорії молоді до 35 років менш як 10% населення Німеччини проживає у власних квартирах чи будинках. Натомість серед людей віком 55-64 роки більше ніж половина, а саме 56%, вже має власне житло. Це є одним із ключових чинників, що пояснює збільшення капіталу з віком.

Експерти IW вважають, що економія на дрібницях не сприяє значному накопиченню капіталу. Співавтор дослідження, фахівець у сфері розподілу багатства Максиміліан Штокгаузен, вважає, що уряду варто зменшити податковий тягар для працівників. "Якщо людина буде отримувати більшу суму "на руки", це відкриє їй більше можливостей для заощаджень", - зазначає він.

Дані зібрані в рамках регулярного дослідження Бундесбанку "Приватні домогосподарства та їхні фінанси", в рамках якого майже 4000 домогосподарств детально розповіли про свої активи і борги.

Дослідження підкреслює, що розрив у рівні багатства в Німеччині залишається значним. Але водночас навіть домогосподарства "середини" мають у своєму розпорядженні досить великий капітал.

#Економіка #Бізнес #Євро #Німеччина #Машина. #Експерт #Суспільство #Борг. #Безпека (фінанси) #Капітал (економіка) #Банкноти номіналом 100 євро #банкноти номіналом 200 євро #Німецький Бундесбанк #Багатство #Банкноти номіналом 500 євро

Читайте також

Найпопулярніше
Замкнена вертикаль. Що таке Вищий антикорупційний суд і чому його створення бояться політики?
Запит на справедливість або популізм?
Субсидія за новими тарифами: чи вистачить в бюджеті грошей
Актуальне
Експерти вважають, що без прийняття законопроєктів "Defence City" оборонний промисловий комплекс України не зможе конкурувати - УНН.
Точицький поділився з італійськими журналістами інформацією про те, які збитки несе культурна спадщина внаслідок агресії Росії.
Представники ПУМБ взяли участь у Конференції відновлення України 2025, яка проходила в Римі. — Delo.ua
Теги