Який стаж буде необхідний 2020 року для виходу на пенсію

2019-го потрібно було мати 26 років трудового стажу, а 2017-го досить було лише 15 років, пише «Соцпортал» з посиланням на «Сегодня». Вимоги до стажу збільшили в рамках пенсійної реформи. Це передбачено Законом України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування». До 2028 року він становитиме 35 років.

У перші роки після початку пенсійної реформи для жінок існував «пільговий період», протягом якого вони могли піти на пенсію не в 60 років, а на кілька років раніше (бо в результаті реформи саме для жінок підвищувався пенсійний вік — з 55 до 60 років). Наприклад, тим, хто народився з 1 квітня до 30 вересня 1960 року, можна було вийти на пенсію в 59 років, тобто  2019 року. Проте  2020 року «пільговий період» закінчується. Хоча скористатися ним ще можуть жінки, які народилися з 1 жовтня 1960 року до 31 березня 1961 року. Вони мають право вийти на пенсію в 59 років і 6 місяців, тобто на півроку раніше, ніж чоловіки й жінки, які народилися пізніше. Такого віку вони досягнуть саме 2020 року. Проте вже ті, хто народився після 1 квітня 1961 року, зможуть оформити пенсію за віком лише після досягнення 60-річного віку, тобто вже 2021 року.

Йдеться не про трудовий стаж взагалі, а про страховий стаж — тобто лише про таку роботу, де із зарплати співробітника утримувався пенсійний внесок (тепер ЄСВ). Якщо ж деякий час людина працювала без офіційного оформлення і з її зарплати пенсійний внесок (ЄСВ) не відраховувався, цей час доведеться «відмінусувати» від загального стажу.

#Финансы #пенсия #пенсионная реформа #Пенсионный фонд

Читайте також

Найпопулярніше
Замкнена вертикаль. Що таке Вищий антикорупційний суд і чому його створення бояться політики?
Запит на справедливість або популізм?
Субсидія за новими тарифами: чи вистачить в бюджеті грошей
Актуальне
Зеленський: Україна готова до "швидких і конструктивних" дій для досягнення миру, необхідний тиск з боку США на Росію.
Швидше, ніж Ryanair і Wizz Air: з'явилася інформація про дати рейсів SkyUp з України.
НБУ оцінює встановлені терміни повернення валютних надходжень як прийнятний компроміс.
Теги