
Про це інформує Delo.ua з посиланням на пресслужбу Міністерства економіки України.
"Ми ініціювали ряд освітніх програм, які надають можливість людям змінити професію на більш затребувану в сучасних умовах, здобути нові професійні навички та підвищити свою конкурентоспроможність. Від початку цього року вже 10 000 українців скористалися ваучерами для навчання за однією з 155 професій та спеціальностей. В цілому, держава інвестувала понад 100 мільйонів гривень у фінансування навчання за цими ваучерами," – підкреслила міністр економіки Юлія Свириденко.
Найбільше ваучерів видано для навчання за професіями:
У 2024 році найбільшу кількість ваучерів взяли на навчання за такими спеціальностями: медсестринство, психологія, дошкільна освіта, медицина, а також для опанування професій кухаря, водія, тракториста, кондитера.
Ваучер можуть отримати певні групи населення, що мають професійно-технічну або вищу освіту, які не зареєстровані в службі зайнятості як безробітні та не отримували навчання за рахунок Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття протягом останніх трьох років. До таких груп належать:
Особи старше 45 років, які мають страховий стаж більше 15 років; ветерани та учасники бойових дій; внутрішньо переміщені особи; люди з інвалідністю; особи, які отримали поранення в результаті військових дій або пережили полон.
Вибери свою спеціальність, професію та навчальний заклад; подай онлайн-заявку на сайті Державної служби зайнятості або відвідай будь-який центр зайнятості з заявою та необхідними документами (основними є паспорт, ІПН, трудова книжка, освітні документи тощо).
Впродовж 90 днів після отримання в центрі зайнятості ваучера людина має укласти договір про навчання із закладом освіти. Сума ваучера не може перевищувати 30 280 грн. Якщо вартість навчання дорожча, то роботодавець або кандидат доплачує різницю самостійно.
Згадаємо, що близько 1500 учасників бойових дій та людей з інвалідністю скористалися можливістю безкоштовного навчання. Найбільш затребуваними професіями та освітніми напрямами, які обрали учасники, стали психологія, надання домедичної допомоги, управління безпілотними літальними апаратами, а також підприємництво та бізнес-планування.
#Економіка #Українці #Безробіття #Безпілотний літальний апарат #Агресивна війна #Медицина #Держава (політичний устрій) #Підприємництво #Вища освіта #Працевлаштування #Психологія #Полон #Інвалідність #Міністерство економіки (Україна) #Внутрішньо переміщені особи #Соціальне страхування #Учасник бойових дій #Дошкільна освіта