79% підтримувачів Республіканської партії висловлюють опозицію щодо надання допомоги Україні.

Розбіжності між двома політичними партіями щодо американської зовнішньої політики перетворилися на прірву, оскільки республіканські виборці все частіше виступають проти допомоги Україні, вільної торгівлі та міжнародних зобов'язань.

Згідно з даними опитування, проведеного Wall Street Journal, результати виявилися досить показовими, повідомляє "Європейська правда".

У свіжому опитуванні, проведеному журналом, 83% демократів висловили підтримку продовженню фінансової допомоги Україні з боку США для захисту від російської агресії, в той час як 79% республіканців виступили проти цього рішення. Протягом 2023 та 2024 років дослідження показали, що респонденти з-поміж демократів все більше наголошували на необхідності активнішої підтримки України з боку США, тоді як республіканці вважали, що американська допомога вже є надмірною.

Серед усіх респондентів, які долучилися до останнього опитування, 49% висловили підтримку продовженню надання допомоги Україні, тоді як 44% виступили проти цього рішення.

Приблизно 81% республіканців вважають, що союзники США недостатньо активно займаються власною безпекою, і США повинні перестати витрачати кошти платників податків на їхню оборону. Натомість 83% демократів вважають, що міжнародні альянси є важливим джерелом сили, і їх слід підтримувати за рахунок податків.

Різниця між двома політичними партіями стала очевидною, коли республіканці на протязі тривалого часу почали дотримуватися дедалі більш ізоляціоністських поглядів щодо ролі США на міжнародній арені, в той час як демократи залишалися прихильниками міжнародних альянсів.

У 2019 році Чиказька рада з глобальних питань виявила, що обидві партії розділяли 15 пунктів, коли виборців запитували, чи отримують США та їхні європейські союзники вигоду від безпекових альянсів між цими країнами. До 2023 року розрив збільшився до 30 пунктів: 80% демократів і лише 50% республіканців вбачали в цьому користь.

Ось ще один приклад різних поглядів двох політичних партій: в новому дослідженні 81% демократів висловили позитивне ставлення до НАТО, тоді як серед республіканців цей показник становить лише 31%.

Скептичне ставлення республіканців до вільної торгівлі стало очевидним під час опитування виборців, яке стосувалося впливу тарифів на американську економіку. Приблизно 77% республіканців вважають, що тарифи сприяють створенню робочих місць у США і є позитивним чинником. Натомість 93% демократів висловили думку, що тарифи призводять до підвищення цін і мають в основному негативний вплив.

Опитування відбулося напередодні значного зниження на фондовому ринку, яке сталося в четвер та п'ятницю після оголошення Трампа про введення нових тарифів.

Згідно з повідомленнями, в ніч на 3 квітня президент США прийняв рішення ввести митні збори щодо всіх країн світу.

Низка держав заявили у відповідь, що тарифи Трампа можуть порушувати договір НАТО. У ЄС триває дискусія про те, як краще відповідати США на ці дії.

#НАТО #Дональд Трамп #Податок #Європейський Союз #Росія #Українська правда #Економіка #Президент (державна посада) #Північна та Південна Америка #Республіканська партія (США) #Демократична партія (США) #Зовнішня політика #The Wall Street Journal #Робити #Політична партія #Республіка #Вільна торгівля #Скептицизм

Читайте також

Найпопулярніше
Актуальне
Теги