
Республіканські виборці дедалі частіше не підтримують допомогу Україні, вільну торгівлю та міжнародні зобов'язання, що посилює розбіжності між політичними силами США.
Джерело: "Європейська правда" із посиланням на дослідження Wall Street Journal.
Згідно з останнім дослідженням, 83% прихильників Демократичної партії виступають за продовження фінансової підтримки України, тоді як 79% республіканців мають протилежну думку. Протягом 2023-2024 років представники демократів все більше закликали до посилення допомоги Києву, в той час як республіканці вважають, що США вже надали достатню підтримку.
Серед усіх респондентів, які мають право голосу, 49% підтримують продовження допомоги Україні, тоді як 44% мають протилежну думку.
Приблизно 81% республіканців вважають, що країни-партнери США повинні взяти на себе більшу відповідальність за забезпечення власної безпеки, і що витрати на їхній захист не повинні покриватися американськими платниками податків. У той же час, 83% демократів впевнені, що міжнародні союзи є важливим джерелом сили і заслуговують на фінансову підтримку.
Цей конфлікт у поглядах виник через зростаючі ізоляціоністські тенденції серед республіканців, тоді як демократи продовжують підтримувати ідею глобального співробітництва.
У 2019 році позиції двох політичних партій щодо безпекових альянсів мали різницю в 15 відсотків. Однак до 2023 року цей розрив подвоївся: 80% демократів вважали, що такі альянси є корисними, в той час як лише 50% республіканців поділяли цю думку.
Ставлення до НАТО виявилося неоднозначним: 81% демократів підтримують альянс, тоді як лише 31% республіканців висловлюють позитивну думку про нього.
Відмінності стають очевидними і в поглядах на вільну торгівлю. Зокрема, 77% республіканців вважають, що запровадження мит сприяє створенню нових робочих місць у США, в той час як 93% демократів вважають, що це негативно впливає на економіку, ведучи до зростання цін.
Опитування було проведено до того, як стався обвал фондового ринку, викликаний оголошенням Дональда Трампа про запровадження нових мит.
#НАТО #Дональд Трамп #Податок #Українська правда #Економіка #Київ #Республіканська партія (США) #Демократична партія (США) #The Wall Street Journal #Фондовий ринок #Робити #Вільна торгівля #Мито (податок)