АРМА виявила незаконне використання арештованих активів АТ "Дніпроважмаш".

Національне агентство з розшуку та управління активами (АРМА) під час виїзної перевірки арештованого майна заводу "Дніпроважмаш" у Дніпрі виявило, що посадові особи даного підприємства продовжують незаконно експлуатувати актив. Цю інформацію оприлюднено на офіційному сайті АРМА.

У повідомленні нагадується, що "Дніпроважмаш" є одним з найбільших українських виробників машинобудівного устаткування, зокрема, обладнання для меткомбінатів, трубопроводів, метро, гірничодобувної промисловості.

Згідно з даними слідства, обвинувачені в кримінальній справі переправляли техніку та устаткування підприємства до Російської Федерації для їх подальшого застосування у військово-промисловому комплексі та інших секторах економіки країни-агресора.

"Такі дії кваліфікуються за статтею 111-2 Кримінального кодексу України як пособництво державі-агресору", - зазначається у повідомленні.

Відтак, у рамках розпочатого кримінального провадження, що ведеться Службою безпеки України за процесуальним керівництвом Офісу генерального прокурора, активи АТ "Дніпроважмаш" (87,1017% акцій, промислове обладнання та нерухоме майно) були арештовані та ухвалою Шевченківського районного суду Києва від 29 липня 2025 року передані в управління АРМА.

Разом з тим, з метою перевірки фактичного та технічного стану об'єктів товариства, документування їхніх характеристик, а також умов збереження, працівники центрального апарату АРМА та Південно-східного МТУ АРМА на чолі із заступником голови Станіславом Петровим провели виїзний огляд заводу.

В ході перевірки працівники АРМА виявили, що посадові особи, які мають зв'язки з учасниками кримінального розслідування, продовжують незаконно експлуатувати активи. Це включає намір подальшого привласнення обладнання, техніки та іншого майна підприємства "Дніпроважмаш".

Працівники АРМА зафіксували випадки незаконної діяльності, які були передані правоохоронним органам для подальшого розслідування та вжиття необхідних заходів.

"У подальшому Нацагентством буде вжито всіх заходів щодо проведення оцінки та пошуку управителя на вказаний актив з метою збереження та наповнення держбюджету України. Активи агресора мають працювати на державу", - цитується в повідомленні Петров.

"Дніпроважмаш" є ключовим активом науково-виробничої компанії "Дніпротехсервіс", що належить родині бізнесмена Олексія Зінов'єва. За інформацією Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, на початок першого кварталу 2025 року Зінов'єв володів 40,43% акцій акціонерного товариства "Дніпроважмаш".

Антону Зінов'єву належить 24,42% акцій, Єгору Зінов'єву – 9,5%, а Славяні Зінов'євій – приблизно 12,75%. На ці пакети акцій судом було накладено арешт. Крім того, Володимир Мелещик володіє близько 9% акцій.

Згідно з інформацією від opendatabot, у 2024 році "Дніпроважмаш" зазнав збитків у розмірі 55,5 млн грн, у порівнянні з 3,8 млн грн роком раніше, незважаючи на зростання чистого доходу на 16% до 282,7 млн грн. Кількість працівників зменшилася до 578 осіб, тоді як у 2023 році вона становила 712.

У поточному році було порушено справу про банкрутство АТ "Дніпроважмаш".

#Економіка #Документ #Кримінальний кодекс України #Підприємництво #Прокурор. #Державний бюджет України #Дніпро #Нерухомість #Івано-Франківськ #Правоохоронний орган #Фондовий ринок #Банкрутство #Менеджмент #Служба безпеки України #Агентство з розшуку та менеджменту активів #Акціонерне товариство #Підприємницька діяльність #Арештуйте. #Рішення суду #Кримінальне судочинство #Київський метрополітен #Шевченківський районний суд міста Києва

Читайте також

Найпопулярніше
Замкнена вертикаль. Що таке Вищий антикорупційний суд і чому його створення бояться політики?
Запит на справедливість або популізм?
Субсидія за новими тарифами: чи вистачить в бюджеті грошей
Актуальне
Виробництво рідкісних металів: Німеччина і Канада розпочнуть видобуток рідкоземельних елементів - Фінанси 24
АРМА виявила незаконне використання арештованих активів АТ "Дніпроважмаш".
Портников роз'яснив, що спонукатиме Трампа до більш рішучих дій стосовно Росії.
Теги