У Броварській громаді на сьогоднішній день зареєстровано 238 безробітних осіб, в той час як на ринку праці є 503 відкриті вакансії. Це число є суттєво нижчим, ніж довоєнний показник, який становив 1,5 тисячі людей. Центр зайнятості адаптував свої методи роботи та налагодив активну співпрацю з роботодавцями.
Броварська громада досягає вражаючих результатів у зниженні безробіття та покращенні ситуації на ринку праці. Як повідомив УНН Максим Вітер, директор Броварської філії Київського обласного центру зайнятості, рівень безробітних у громаді істотно знизився у порівнянні з періодом до війни.
На 11 листопада в Броварській громаді налічується 238 осіб, які перебувають у статусі безробітних, в той час як в районі цей показник становить 547. Проте кількість вакансій значно перевищує ці цифри: у громаді пропонується 503 робочі місця, а в районі – 616. Це лише ті вакансії, які були офіційно оголошені роботодавцями. Насправді ж потреба в робочій силі є ще більшою, оскільки багато компаній потребують більше працівників, ніж зазначають у своїх оголошеннях, -- зазначив Вітер.
У довоєнні часи у Броварському центрі зайнятості чисельність зареєстрованих безробітних досягала 1,5 тисячі осіб, в той час як наявні вакансії складали близько 500. Сьогодні ж ситуація кардинально змінилася на користь тих, хто шукає роботу: кількість відкритих робочих місць перевищує число безробітних.
На думку експерта, Центр зайнятості переглянув свою стратегію роботи, зосередившись на взаємодії з роботодавцями. Він зазначив, що раніше основна увага приділялась безробітним, яким пропонували різноманітні вакансії, навчальні програми та можливості перекваліфікації. Нині ж фокус змістився на потреби роботодавців, і підбір працівників здійснюється відповідно до їх запитів, подібно до методів кадрових агентств.
За інформацією Вітра, урядова ініціатива "єРобота" користується значною популярністю. Вона передбачає надання грантів для започаткування або розширення бізнесу, а також підтримку ветеранів і молоді. Підприємці, які отримують ці гранти, сприяють створенню нових робочих місць, що, в свою чергу, допомагає у працевлаштуванні населення. "Ця програма активно реалізується з минулого року і викликає все більший інтерес та резонанс", - підкреслив він.
Окрему увагу, за його словами, у Броварській територіальній громаді приділяють працевлаштуванню людей з інвалідністю.
"Зараз у нас ще впроваджується активно програма для інвалідів 1 та 2 групи - компенсація облаштування робочого місця, тобто якщо скажімо інваліда 1 чи 2 групи бере роботодавець - не обов'язково з Центру зайнятості, то протягом півроку роботодавець може звернутися до Центру зайнятості щодо необхідності облаштування робочого місця для цієї особи, якісь можливо специфічні умови створити, якісь інструменти закупити, програми, якусь техніку особливу закупити, просто якісь меблі особливі, щоб людині було зручно працювати... Він звертається до нас, ми його консультуємо, допомагаємо, він купує це обладнання, ці меблі, і далі ми компенсуємо витрати в розмірі 72 тис. грн для інвалідів 2 групи і 105 тис. грн для інвалідів 1 групи", - розповів Вітер.
Незважаючи на те, що Центр зайнятості підпорядковується Міністерству економіки, місцева адміністрація Броварів активно підтримує розвиток ринку праці, підкреслив Вітер.
"Ми активно співпрацюємо з органами міської влади в інформаційному аспекті: нас запрошують на різноманітні форуми, зустрічі з молоддю, ветеранами, підприємцями та директорами компаній, яких організовує міський голова. Коли нас запрошують, я завжди приходжу, щоб поділитися новинами про наші програми, нові ініціативи та доступні гранти. Ми також співпрацюємо в питаннях підтримки внутрішньо переміщених осіб та учасників бойових дій. Яскравим прикладом нашої діяльності є ветеранський хаб, куди нас запросили, і ми працюємо в межах нашої компетенції, виконуючи свої обов'язки. Ми об'єднуємо сили, щоб надати необхідну допомогу тим, хто цього потребує," - зазначив Вітер.
Крім того, за його словами, місцева влада також залучає міжнародні організації для підтримки працевлаштування та розвитку бізнесу в громаді, створюючи сприятливі умови для економічного зростання.
Отже, Броварська громада активно займається вирішенням питання безробіття, пропонуючи підтримку мешканцям через програми з працевлаштування, інвестуючи в соціальні проекти та налагоджуючи ефективну співпрацю з бізнесом і міжнародними партнерами.
Нагадаємо вам
У Броварах відкрився Міський ветеранський центр напередодні святкування Дня Незалежності України. Цей центр пропонує 25 різних послуг для ветеранів, військовослужбовців та їхніх родин, серед яких є консультації з оформлення документів та підтримка в реабілітації.
#Економіка #Економічне зростання #Інвестиції #Бізнес #Робоча сила #Безробіття #Ринок праці #Підприємництво #Військовослужбовці #Міський голова #Дніпро #Меблі #День Незалежності України #Працевлаштування #Грант (гроші) #Інвалідність #Вітер #Бровари #Громада #Реабілітація