
Коли Росія може завдати масованого ракетного удару.
У ніч на 11 листопада Росія здійснила підйом близько 30 літаків, включаючи Міг-31К, Ту-95МС, Ту-222М3, дозаправник Іл-78М і Су-34. В Україні було оголошено повітряну тривогу, а також запроваджено екстрені відключення електропостачання, проте запусків ракет не сталося. Російські військові провели великомасштабні навчання своєї стратегічної авіації.
Військовий експерт Олег Жданов у коментарі для сайту ТСН.ua висловив думку про готовність ворога до наступу, зазначивши, коли можуть відбутися атаки та скільки ракет РФ здатна використати.
На його думку, це могло виявитися "підготовчим етапом" для масштабної ракетної атаки на Україну. З іншого боку, це також слугувало демонстрацією готовності завдати удару в будь-який момент, щоб чинити психологічний тиск на мирних жителів України.
"Які дії вживає Путін? Спершу встановлює новий рекорд за кількістю безпілотників, використаних проти нас — 145 за один авіаналіт. А відразу після цього фактично демонструє, як відбудеться наступний масштабний ракетний удар по нашій країні", — коментує Олег Жданов.
На його переконання, росіяни прагнуть продемонструвати свої здатності.
"Це нагадує парад — необхідно підняти все, що тільки можливо. Вони фактично продемонстрували, як виглядатиме ситуація під час бойових запусків", — висловив думку військовий аналітик.
Протягом останніх 60 днів Росія не проводила масштабних ракетних атак на території України. За цей період противник виготовив приблизно 200 ракет різних класів.
"Давайте почнемо з того, що у них є недоторканий запас. Близько 900 ракет різних типів. Це ще літні дані, які нам давав генерал Буданов. В місяць вони виробляють, знову ж таки, за даними нашої розвідки, приблизно до 100 ракет. Теж різних типів. За винятком старих радянських. Х-22 вони не можуть виробляти, Х-59 теж. Х-101 вони виробляють, Х-55, ракети "Іскандер-М" і "Іскандер-К". Так що можна рахувати, що в них більше 200 ракет готових до застосування. Це те, що вони могли накопичити за два місяці", -- каже Олег Жданов.
Військовий експерт вважає, що цілями російської армії будуть енергетична інфраструктура України, адже це найслабкіше місце нашої економіки. Тому варто готуватися до можливих відключень світла.
"Суть справи полягає в тому, що атаки на енергетичну інфраструктуру дозволяють противнику зупинити роботу наших атомних електростанцій. Як тільки навантаження на реактори зменшується, автоматизовані системи переводять їх в аварійний режим, що запускає процес зупинки. Повернення до нормального функціонування після цього займе не менше тижня. Тому така стратегія буде використовуватися", - зазначає Олег Жданов.
Вночі 11 листопада в Україні превентивно застосували екстрені відключення електроенергії. Олег Жданов пояснив, що коли відключення робить диспетчер, навантаження мережі замінюється спеціальними дизельними генераторами, які є на кожному реакторі.
"І цей генератор створює штучне навантаження і таким чином не дає знизити йому потужність, не дає йому перейти в аварійний режим зупинки. Так що це правильний крок в плані збереження енергетики. Потім просто по мірі відновлення мереж і можливості підключення навантаження, знижується це штучне навантаження і поступово переходить на промислове виробництво, промислове навантаження атомних реакторів. Отак працює атомна енергетика. В Росії про це знають", -- розповів Олег Жданов.
У той же час противник продовжує щоденні атаки дронів "Шахед" на територію України, зокрема на столицю – Київ. Як зазначає військовий аналітик, таким чином Росія намагається вичерпати можливості нашої системи протиповітряної оборони. Він вважає, що наразі буде складно відбити масштабний ракетний наступ з боку росіян.
На мою думку, система протиповітряної оборони здатна з успіхом відбити атаки, але лише з великими труднощами. Особливо якщо ситуація повторить сценарій, як це було в ніч, що минула. Тоді було запущено близько ста безпілотників, з яких приблизно половина з "Шахедів" виявилася безплідними. Ці дрони виснажують ресурси ППО, а потім, ймовірно, слідує хвиля ракет. Який відсоток з них ми зможемо знищити? Швидше за все, лише невелику частину, тоді як решта можуть досягти своїх цілей, -- зазначає Олег Жданов.
За словами військового аналітика, у Росії очікують на зручний політичний момент, щоб здійснити великий ракетний напад на Україну.
"Якби Путіну було вигідно, він б вже наніс цей удар. Щось його стримує, і він чекає якоїсь політичної нагоди, коли можна нанести цей удар. Після вчорашньої демонстрацій можна стовідсотково сказати, що вони готові. Якби цей виліт був бойовий, то що б ми отримали? Масований ракетний удар. Готовність є, пілоти готові, техніка готова. Залишилось тільки зачепити ракети і піднятися у повітря з ними", -- розповів Олег Жданов.
Нагадуємо, що в Кривому Розі закінчилася операція з пошуку та порятунку. Вчора, 11 листопада, російські військові здійснили прямий обстріл багатоповерхового будинку балістичною ракетою. Під уламками було знайдено тіла 32-річної жінки та трьох дітей, серед яких наймолодшій лише два місяці.
#Електрична енергія #Росія #Економіка #Київ #Енергетична галузь #Росіяни #Інфраструктура #Володимир Путін #Безпілотний літальний апарат #Літак. #Протиповітряна боротьба #Ракета. #Кривий Ріг #Повітря #Маріуполь #Імператорська російська армія #Воєнна розвідка #Атомна енергетика #Дизельний двигун #Сухий Су-34 #Ядерний реактор #Стратегічна авіація #Туполев Ту-95 #Електричний генератор #Автоматика