Україні належить прийняти складні, проте необхідні рішення стосовно подальшої мобілізації військових сил. Таку інформацію озвучив Державний секретар США Ентоні Блінкен під час пресконференції в Брюсселі.
"Це надзвичайно важливо, адже навіть з фінансовими ресурсами та боєприпасами, на передовій потрібні військові, щоб протистояти російській агресії. Україні доведеться приймати складні рішення щодо подальшої мобілізації, але ці рішення є вкрай необхідними", - зазначив Блінкен після завершення зустрічі міністрів закордонних справ НАТО.
Він підкреслив, що партнери України мають відповідальність за кожну особу, кожного військовослужбовця, якого мобілізує країна.
"Ми зобов'язуємося переконатися, що вони мають підготовку та обладнання, необхідні для ефективного захисту країни", - сказав Блінкен.
Держсекретар США запевнив, що союзники по НАТО прагнуть прискорити шлях України до альянсу і забезпечити її всіма необхідними для цього ресурсами.
"Україна рухається до членства в НАТО, обираючи універсальний підхід, але ми підходимо до цього питання практично. Ми заснували спеціальне командування НАТО, яке має на меті сприяти Україні в прискоренні її шляху до альянсу. Одним із наших пріоритетів стало забезпечення цього командування всіма необхідними ресурсами. Зараз країни активізували свої зусилля, щоб забезпечити присутність фахівців на місцях для забезпечення оперативності командування," - зазначив Блінкен.
Він зазначив, що ці практичні ініціативи, в поєднанні з реформами, які Україна невпинно реалізує, сприятимуть її просуванню до членства в альянсі.
За висловленням Блінкена, партнери зосереджуються на ряді конкретних дій, щоб гарантувати, що Україна отримує необхідні фінансові та матеріальні ресурси для підтримки своєї економічної стабільності та обороноздатності.
"На даний момент ми змогли виділити Україні 50 мільярдів доларів з російських заморожених активів. Ці кошти, які надійдуть протягом найближчих тижнів як з боку Сполучених Штатів, так і з Європи, допоможуть підтримати Україну в наступному році," - зазначив він.
Блінкен також запевнив, що партнери працюють над тим, щоб Україна на багато місяців вперед мала те, що їх необхідно: боєприпаси, засоби протиповітряної оборони, ракети, бронетехніку.
2 листопада прес-секретар Пентагону Пет Райдер повідомив, що Сполучені Штати готують новий пакет військової підтримки для України на суму 725 мільйонів доларів.
Цей пакет може суттєво перевищити обсяги підтримки, які надавав Байден за допомогою президентських повноважень (PDA), що дозволяють США задіяти наявні запаси озброєння для підтримки союзників у кризових ситуаціях. Останні оголошені пакети в рамках PDA становили від 125 до 250 мільйонів доларів.
Як повідомляв раніше Голос Америки, Байден має приблизно від 4 до 5 мільярдів доларів повноважень PDA вже схвалених Конгресом. Він, як очікується, використає ці повноваження до 20 січня, коли обраний президент-республіканець Дональд Трамп вступить на посаду.
#НАТО #Дональд Трамп #Європа #Економіка #Боєприпаси #Україна #Мобілізація #Брюссель #Солдате! #Голос Америки #Долар #Пентагон #Ракета. #Протиповітряна оборона #Державний секретар Сполучених Штатів Америки #Бронетехніка #Надзвичайна ситуація #Конгрес Сполучених Штатів Америки