"Бомба повільної дії": президент Литви роз'яснив, чому важливо не визнавати анексований Крим територією Росії.

Президент Литви Гітанас Науседа висловив свою думку щодо висловлення Дональда Трампа, в якому йшлося про "мирний план" для завершення війни в Україні, що містить елемент "передачі" Криму Росії. Литовський лідер зазначив, що такий крок може мати серйозні наслідки і стати "бомбою уповільненої дії".

Науседа висловив свою позицію в п'ятницю, 25 квітня, згідно з інформацією видання LRT. Він підкреслив, що питання анексованого Росією півострова є тією червоною лінією, яку не можна порушувати.

"Якщо ми приймемо запропоноване рішення і офіційно визнаємо Крим частиною Росії, це стане бомбою сповільненої дії, яка буде постійно детонувати," - зазначив він.

Президент додав, що насамперед потрібно запитати в самої України, яка зазнала нападу, що вона думає з цього приводу. Позиція Європи з цього питання є дуже чіткою.

"Це нація, яка пережила величезні втрати, де постраждало багато людей... Інфраструктура знищена, економіка в стані руйнації. Хіба вони не мають права висловити свою думку щодо цих пропозицій?" - підкреслив він.

Нагадаємо, що в інтерв'ю виданню Time Дональд Трамп зазначив, що його стратегія миру включає "передачу" Криму Російській Федерації. Він також поклав відповідальність за анексію українського півострова в 2014 році на 44-го президента США Барака Обаму.

Раніше президент України Володимир Зеленський підкреслив, що Україна ніколи не визнає російську окупацію Криму в юридичному сенсі, оскільки це суперечить Конституції та принципам суверенітету країни. Він також зазначив, що обговорення українських територій, які наразі контролює ворог, є лише засобом затягування переговорного процесу.

Водночас Трамп заявив, що висловлювання Зеленського про невизнання Криму російським нібито є шкідливими. За його словами, Україна втратила Крим "багато років тому" - і тепер він "навіть не є предметом обговорення".

Як повідомляв OBOZ.UA, у Меджлісі кримськотатарського народу заявили, що не сприймають спроб визнання тимчасово окупованого Криму російською територією. Півострів є і залишається невід'ємною частиною України.

#Дональд Трамп #Литва #Європа #Росія #Економіка #Україна #Президент (державна посада) #Володимир Зеленський #Президент України #Інфраструктура #Російська мова #Крим #Суверенітет #Барак Обама #Конституція України #Президент Литви #Литовське національне радіо і телебачення #Кримські татари

Читайте також

Найпопулярніше
Замкнена вертикаль. Що таке Вищий антикорупційний суд і чому його створення бояться політики?
Запит на справедливість або популізм?
Субсидія за новими тарифами: чи вистачить в бюджеті грошей
Актуальне
Пауелл висловив занепокоєння щодо можливих коливань інфляції в найближчому майбутньому.
Кабінет Міністрів України, очолюваний Сергієм Марченком, разом із міністрами фінансів партнерських держав та Президентом Європейського банку реконструкції та розвитку провели обговорення щодо шляхів співпраці для успішного відновлення.
Кабінет Міністрів України - Зміни у сфері екологічного захисту та європейська інтеграція: що бізнесу слід очікувати?
Теги