"Бомба повільної дії": президент Литви роз'яснив, чому важливо не визнавати анексований Крим територією Росії.

Президент Литви Гітанас Науседа висловив свою думку щодо висловлення Дональда Трампа, в якому йшлося про "мирний план" для завершення війни в Україні, що містить елемент "передачі" Криму Росії. Литовський лідер зазначив, що такий крок може мати серйозні наслідки і стати "бомбою уповільненої дії".

Науседа висловив свою позицію в п'ятницю, 25 квітня, згідно з інформацією видання LRT. Він підкреслив, що питання анексованого Росією півострова є тією червоною лінією, яку не можна порушувати.

"Якщо ми приймемо запропоноване рішення і офіційно визнаємо Крим частиною Росії, це стане бомбою сповільненої дії, яка буде постійно детонувати," - зазначив він.

Президент додав, що насамперед потрібно запитати в самої України, яка зазнала нападу, що вона думає з цього приводу. Позиція Європи з цього питання є дуже чіткою.

"Це нація, яка пережила величезні втрати, де постраждало багато людей... Інфраструктура знищена, економіка в стані руйнації. Хіба вони не мають права висловити свою думку щодо цих пропозицій?" - підкреслив він.

Нагадаємо, що в інтерв'ю виданню Time Дональд Трамп зазначив, що його стратегія миру включає "передачу" Криму Російській Федерації. Він також поклав відповідальність за анексію українського півострова в 2014 році на 44-го президента США Барака Обаму.

Раніше президент України Володимир Зеленський підкреслив, що Україна ніколи не визнає російську окупацію Криму в юридичному сенсі, оскільки це суперечить Конституції та принципам суверенітету країни. Він також зазначив, що обговорення українських територій, які наразі контролює ворог, є лише засобом затягування переговорного процесу.

Водночас Трамп заявив, що висловлювання Зеленського про невизнання Криму російським нібито є шкідливими. За його словами, Україна втратила Крим "багато років тому" - і тепер він "навіть не є предметом обговорення".

Як повідомляв OBOZ.UA, у Меджлісі кримськотатарського народу заявили, що не сприймають спроб визнання тимчасово окупованого Криму російською територією. Півострів є і залишається невід'ємною частиною України.

#Дональд Трамп #Литва #Європа #Росія #Економіка #Україна #Президент (державна посада) #Володимир Зеленський #Президент України #Інфраструктура #Російська мова #Крим #Суверенітет #Барак Обама #Конституція України #Президент Литви #Литовське національне радіо і телебачення #Кримські татари

Читайте також

Найпопулярніше
Замкнена вертикаль. Що таке Вищий антикорупційний суд і чому його створення бояться політики?
Запит на справедливість або популізм?
Субсидія за новими тарифами: чи вистачить в бюджеті грошей
Актуальне
Причини, чому Сполученим Штатам не вдалося забезпечити мир між Росією та Україною, роз'яснив Шмигаль.
Мобілізація осіб з інвалідністю: які умови повинні бути дотримані?
В Росії спостерігаються труднощі з доступом до основних продуктів харчування, повідомляє ЦПД.
Теги