Британія потайки готується до можливого нападу з боку Росії.

Велика Британія оновлює свою 20-річну стратегію реагування на надзвичайні ситуації, яка підготує країну до можливих військових дій. Існує ймовірність, що це пов'язано з потенційною загрозою з боку Російської Федерації. Таку інформацію публікує видання The Telegraph.

Конфіденційний проект передбачає різноманітні сценарії, в яких нація стикається з ракетними обстрілами, ядерними ударами або масованими кібератаками. Влада вже провела моделювання ситуацій, у яких агресор здійснює одночасні ракетні та кібернетичні напади на стратегічні об'єкти, такі як газові термінали, атомні електростанції, підводні комунікаційні кабелі та транспортні системи.

Згідно з установленим планом, територію країни поділять на 12 адміністративних зон. У випадку агресії, за координацію дій відповідатимуть Кабінет Міністрів, військові командири та судді, наділені спеціальними повноваженнями.

Документ також містить ідеї щодо запасання харчів та матеріальних ресурсів, впровадження обмежень на використання комунікацій, а також перенесення урядових установ до бункерних приміщень.

"Представник уряду повідомив, що у Великій Британії розроблені ефективні стратегії реагування на можливі надзвичайні ситуації."

Особливу занепокоєність викликають енергетичні об'єкти. Напади на п'ять атомних електростанцій можуть призвести до "значних і тривалих наслідків для безпеки, здоров'я, екології та економічної ситуації".

План також включає в себе інформування громадськості: BBC отримає наказ транслювати поради щодо виживання, а найцінніші художні твори будуть евакуйовані до Шотландії.

Міністерство оборони повідомило про намір розробити систему, подібну до ізраїльського "Залізного купола", для забезпечення захисту від ракетних загроз. Крім того, з 2027 року планується, що витрати на оборону досягнуть 2,5% від валового внутрішнього продукту.

"Якщо б перша ніч війни в Україні пройшла у Великій Британії, російські ракети змогли б прорвати британську оборону," -- заявив представник Королівських ВПС.

Серед різноманітних небезпек, що обговорюються в урядових колах, на особливу увагу заслуговують гіперзвукові ракети, які розробляють Росія, Китай та Іран, адже вони мають потенціал обійти сучасні системи протиповітряної оборони.

#бюджет #Росія #Економіка #Китай (регіон) #Сполучене Королівство #Валовий внутрішній продукт #Ізраїль #Ракета. #Іран #Держава (політичний устрій) #Міністерство оборони США #Кабінет міністрів (уряд) #The Daily Telegraph #Війна #Атомна електростанція #Шотландія #Протиповітряна оборона #BBC #Надзвичайна ситуація #Бункер #Королівські ВПС

Читайте також

Найпопулярніше
Замкнена вертикаль. Що таке Вищий антикорупційний суд і чому його створення бояться політики?
Запит на справедливість або популізм?
Субсидія за новими тарифами: чи вистачить в бюджеті грошей
Актуальне
У Житомирській області почав функціонувати завод, що займається переробкою конопель.
Україна ризикує втратити 3,5 мільярда євро через нові торговельні регуляції Європейського Союзу - Фінанси bigmir)net.
Путін продемонстрував неповагу до Трампа, проігнорувавши зустріч у Туреччині, - повідомляє WSJ.
Теги